Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Minister Pracy i Polityki Społecznej ogłosił otwarty nabór partnerów

Minister Pracy i Polityki Społecznej ogłosił otwarty nabór partnerów w celu wspólnej realizacji projektu pt. System partycypacyjnego zarządzania sferą ekonomii społecznej. Termin składania ofert upływa w dniu 6 września 2015 r.

Projekt ten, realizowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, wdrażany będzie w partnerstwie w latach 2015-2020. Jego Liderem będzie Departament Pożytku Publicznego w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej.

Szacunkowa wartość projektu wynosi 4 200 000 PLN.

Partnerstwo jest tworzone w celu wspólnej realizacji projektu, który zmierza do stworzenia partycypacyjnego systemu zarządzania politykami publicznymi w obszarze ekonomii społecznej, zwłaszcza zgodnie z zapisami Krajowego Programu Rozwoju Ekonomii Społecznej (KPRES).

W ramach projektu przewiduje się realizację następujących działań:

  1. Powstanie partycypacyjnego międzysektorowego forum przy ministrze właściwym
    ds. zabezpieczenia społecznego, zainicjowane przez Krajowy Komitet Rozwoju Ekonomii Społecznej jako przestrzeni dla ogólnopolskiej współpracy międzysektorowej, o głównych funkcjach: opiniodawczej, doradczej, analitycznej odnośnie realizowanych działań (w tym komplementarności działań na poziomie krajowym oraz regionalnym). Będzie ono także sprawować funkcje inicjowania i rekomendowania nowych działań, wymiany doświadczeń i informacji, uczestnictwa w procesach decyzyjnych w ramach polityki publicznej w sferze ekonomii społecznej, współpracy z Komitetem Akredytacyjnym i innymi instytucjami, które są odpowiedzialne za inicjowanie i wdrażanie polityk publicznych w obszarze ekonomii społecznej.
  2. Utworzenie partycypacyjnego mechanizmu oceny istniejących oraz wypracowywania propozycji nowych form i instrumentów wsparcia ekonomii społecznej, zwłaszcza w następujących obszarach tematycznych: strategicznym i programowym, prawnym, finansowym, edukacyjnym, monitorowania i ewaluacji, współpracy z regionalnymi koordynatorami wsparcia ekonomii społecznej.
  3. Stworzenie mechanizmu koordynacji działań w obszarze ekonomii społecznej na poziomie centralnym, finansowanych ze środków europejskich i budżetu państwa, m. in. poprzez określenie funkcji Krajowego Sekretariatu Ekonomii Społecznej w ramach struktury organizacyjnej Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej oraz piecza nad realizacją regionalnych programów rozwoju ekonomii społecznej. Sekretariat zostanie utworzony w ramach projektu.
  4. Zarządzanie (zarządzanie projektem w oparciu o sprawdzone standardy zarządzania projektami, obsługa finansowa projektu, w tym m.in. przygotowywanie zbiorczych wniosków o płatność). W ofercie powinien zostać określony proponowany podział zadań pomiędzy Lidera i Partnera, aczkolwiek jego ostateczny kształt będzie przedmiotem dwustronnych ustaleń.

Partnerzy muszą spełniać następujące wymagania naboru:

  1. Działalność statutowa potencjalnego partnera jest zgodna z celami partnerstwa.
  2. Partner posiada doświadczenie w przygotowywaniu i realizacji projektów w zakresie ekonomii społecznej, w rozumieniu zapisów KPRES, w tym w co najmniej dwóch z następujących obszarów tematycznych: a) strategicznym i programowym; b) prawnym; c) finansowym; d) edukacyjnym; e) monitorowania i ewaluacji; f) współpracy z regionalnymi koordynatorami wsparcia ekonomii społecznej.
  3. Posiada przynajmniej 5 lat udokumentowanego doświadczenia w zakresie: a) prowadzenia badań naukowych i prac rozwojowych w obszarze ekonomii społecznej o wymiarze systemowym; b) prowadzenia działań edukacyjnych w obszarze ekonomii społecznej; c) działań wspierających budowanie i wdrażanie regionalnych i lokalnych strategii rozwoju społeczno-gospodarczego; d) świadczenia pomocy doradczej i szkoleniowej dla urzędów administracji publicznej.
  4. Partner posiada zasoby niezbędne do realizacji projektu (kadry, sprzęt techniczny, infrastrukturę, potencjał finansowy).
  5. Partner uczestniczyć będzie w realizacji projektu na każdym jego etapie, w tym we wspólnym przygotowaniu wniosku o dofinansowanie, wspólnym zarządzaniu projektem (przy czym Partner może uczestniczyć w realizacji wszystkich bądź tylko wybranych zadań w projekcie).
  6. Zespół projektowy Partnera jest dyspozycyjny na terenie Warszawy przez pełen okres przygotowania i realizacji projektu oraz w przypadku konieczności prowadzenia prac związanych z rozliczaniem projektu po okresie jego realizacji.

Termin składania ofert upływa w dniu 6 września 2015 r.

Szczegółowe informacje o naborze można znaleźć pod adresem: http://www.mpips.gov.pl/aktualnosci-wszystkie/fundusze-europejskie/art,7339,otwarty-nabor-partnerow-w-celu-wspolnej-realizacji-projektu-pn-system-partycypacyjnego-zarzadzania-sfera-ekonomii-spolecznej.html

Informację przygotowało Biuro Funduszy Europejskich Urzędu Miasta Krakowa.

pokaż metkę
Osoba publikująca: SYLWIA DROŻDŻ
Podmiot publikujący: NGO
Data publikacji: 2015-08-12
Data aktualizacji: 2015-08-12
Powrót

Zobacz także

Znajdź