górne tło

Nabór Komisji Europejskiej - projekty dotyczące nadzoru nad produktami

Komisja Europejska ogłosiła nabór wniosków nr 244/G/GRO/IMA/16/1123 zatytułowany „Joint enforcement actions under the multi-annual action plan for the surveillance of products in the EU” („Wspólne działania egzekucyjne w zakresie wieloletniego planu działań na rzecz nadzoru nad produktami w UE”). Termin składania wniosków upływa 29 września 2016 r.

Celem naboru jest zapewnienie finansowego wsparcia, umożliwiającego organom nadzoru rynku i organom celnym łączenie zasobów i wiedzy oraz stosowanie metod przyjaznych dla MŚP. Głównym celem tej inicjatywy jest zwiększenie skuteczności i efektywności systemu nadzoru w Europie, a także poprawa koordynacji prac w zakresie praktycznej egzekucji przeprowadzonych w odniesieniu do kategorii produktów lub innych priorytetów.

Intencją KE jest wsparcie i zachęcenie do większego i lepszego nadzoru rynku ponad granicami w ramach UE poprzez finansowanie wspólnych działań nadzoru rynku i inne projekty przyczyniające się do skuteczniejszego i bardziej efektywnego nadzoru rynku dla produktów na rynku wewnętrznym.

Działania w ramach projektu powinny wzmacniać współpracę i koordynację wśród krajów członkowskich w odniesieniu do działań w zakresie nadzoru rynku. W szczególności działania powinny opierać się na i uwzględniać wiedzę odpowiednich grup współpracy administracyjnej. Ponadto, działania powinny obejmować jedną lub więcej kategorii produktów wchodzących w zakres jednego bądź kilku spośród wymienionych w ogłoszeniu o naborze unijnych harmonizacyjnych aktów prawnych (np. dyrektywa 2014/35/UE, dyrektywa 2014/33/UE).

Wnioskodawcy muszą być podmiotami prawnymi, mającymi siedzibę w jednym z krajów członkowskich Unii Europejskiej lub EFTA EOG: Szwajcaria, Islandia, Norwegia, Liechtenstein. Szwajcaria może uczestniczyć w działaniu, lecz nie może korzystać z dofinansowania.

Koordynator i pozostali wnioskodawcy muszą spełniać następujące kryteria:

W ramach konkursu na dofinansowanie projektów przeznaczono 540 000 EUR. Maksymalny budżet projektu wynosi 540 000 EUR. Maksymalny poziom wsparcia jest uzależniony od ilości zaangażowanych podmiotów i wynosi:

Wymagany jest udział partnerów z co najmniej 3 państw UE – EOG.

Maksymalny czas trwania projektu wynosi 36 miesięcy.

Termin składania wniosków upływa 29 września 2016 r. o godz. 17:00

Szczegółowe informacje o naborze można znaleźć na stronie internetowej pod adresem: http://ec.europa.eu/growth/tools-databases/newsroom/cf/itemdetail.cfm?item_id=8736&lang=en&title=Joint-enforcement-actions-under-the-multi-annual-action-plan-for-the-surveillance-of-products-in-the-EU