górne tło

Rewitalizujemy Kraków

Stare Miasto-Kazimierz, Stare Podgórze-Zabłocie i „stara” Nowa Huta to trzy podobszary wybrane do zrewitalizowania w ramach aktualizowanego Miejskiego Programu Rewitalizacji Krakowa. Do 12 września przedsiębiorcy, instytucje kultury, wspólnoty mieszkaniowe, podmioty prowadzących szkoły i placówki, organizacje pozarządowe, partnerzy społeczni i gospodarczy, kościoły i inne instytucje mogą składać projekty do Programu.

Wytypowane podobszary rewitalizacji zostaną objęte działaniami naprawczymi, których celem będzie podniesienie jakości życia mieszkańców tych terenów. Nabór projektów do Programu ruszył 18 lipca i zakończy się 12 września.  W tym czasie w poszczególnych podobszarach odbywają się spotkania konsultacyjne skierowane do środowisk zainteresowanych rewitalizacją – w szczególności potencjalnych projektodawców, którymi mogą być:

Do 12 września działa również specjalny Punkt Informacyjny w Miejskim Centrum Dialogu przy ul. Brackiej 10 (parter), w którym można uzyskać wszystkie informacje na temat rewitalizacji i aktualizowanego Programu oraz złożyć projekt. Punkt jest czynny od poniedziałku do piątku, od 10.00 do 18.00.

W trakcie prac nad aktualizacją odbywa się również cykl spotkań konsultacyjnych w poszczególnych podobszarach rewitalizacji, skierowanych do zainteresowanych środowisk - interesariuszy rewitalizacji, w szczególności potencjalnych projektodawców tak, aby mogli przygotowywać najlepsze projekty pod fundusze UE.

Przykładowe projekty, które mogą znaleźć się w MPRK mogą dotyczyć:

Końcowy projekt aktualizacji Miejskiego Programu Rewitalizacji Krakowa zostanie w październiku przedłożony do uchwalenia przez Radę Miasta Krakowa.

Skąd będą pochodzić kluczowe środki na sfinansowanie projektów rewitalizacyjnych? Aktualizowany Program jest dostosowywany do wymagań Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 (RPO WM). Pozwoli to na ubieganie się o środki z funduszy Unii Europejskiej