Dotacje rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Departament Wdrażania EFS ogłosił konkurs

Departament Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej, pełniący rolę Instytucji Pośredniczącej dla Osi II Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, ogłosił konkurs numer POWR.02.06.00-IP.03-00-001/15 w ramach działania 2.6 Wysoka jakość polityki na rzecz włączenia społecznego i zawodowego osób niepełnosprawnych. Wnioski o dofinansowanie będą przyjmowane w dniach od 4 do 17 sierpnia 2015 r.

W ramach konkursu do dofinansowania zostanie wybrany projekt, którego celem jest identyfikacja istniejących barier prawnych, administracyjnych, organizacyjnych w implementacji postanowień Konwencji ONZ o prawach osób niepełnosprawnych, a także sformułowanie rekomendacji zmian dotyczących dostosowania polityk publicznych do postanowień tejże Konwencji. Przewiduje się łączną realizację dwóch typów operacji:

  • Identyfikacja barier prawnych, administracyjnych, organizacyjnych we wdrażaniu postanowień Konwencji ONZ o prawach osób niepełnosprawnych w zakresie polityk publicznych, również w zakresie ich komplementarności i spójności wraz ze wskazaniem pożądanych kierunków działań
  • Formułowanie rekomendacji zmian w zakresie dostosowania polityk publicznych do postanowień Konwencji ONZ o prawach osób niepełnosprawnych z zapewnieniem ich komplementarności i spójności.

W okresie do 12 miesięcy realizacji projektu Wnioskodawca przygotuje raport, w którym zostaną zawarte zidentyfikowane bariery prawne, administracyjne, organizacyjne, a także kierunki działań. Zawarte w raporcie propozycje działań zostaną wykorzystane w realizacji innych działań w ramach PO WER. Raport będzie uwzględniał polityki publiczne przynajmniej w zakresie następujących działów administracji rządowej: budownictwo, lokalne planowanie i zagospodarowanie przestrzenne oraz mieszkalnictwo; informatyzacja; kultura i ochrona dziedzictwa narodowego; kultura fizyczna; łączność; oświata i wychowanie; praca; rozwój regionalny; transport; rodzina; zabezpieczenie społeczne; zdrowie; sprawiedliwość; szkolnictwo wyższe; sprawy wewnętrzne. Dokument ten ukaże istniejące bariery prawne, administracyjne i organizacyjne w obszarach, w których najczęściej funkcjonują niepełnosprawni.

Wypracowany zbiór rekomendacji, obejmujący działy administracji rządowej uwzględnione w Raporcie przygotowanym w projekcie (co najmniej w zakresie następujących działów administracji rządowej: budownictwo, lokalne planowanie i zagospodarowanie przestrzenne oraz mieszkalnictwo – w tym standardy dostępności architektonicznej dla osób z niepełnosprawnościami; informatyzacja; kultura i ochrona dziedzictwa narodowego; kultura fizyczna; łączność; oświata i wychowanie; praca; rozwój regionalny; transport; rodzina; zabezpieczenie społeczne; zdrowie; sprawiedliwość; szkolnictwo wyższe; sprawy wewnętrzne), będzie zawierał propozycje zmian legislacyjnych, a także pozaprawnych instrumentów realizacji polityk publicznych (np. strategie na szczeblu rządowym i samorządowym, informowanie i edukacja obywatelska, bezpośrednia interwencja o charakterze organizacyjnym, instrumenty ekonomiczne). W rekomendacjach zostanie wskazany adresat i termin realizacji/ wdrożenia, a także zawarta będzie ocena skutków krótko- i długoterminowych publicznych, społecznych i finansowych dla ich wdrożenia. Proponowane konkretne zmiany prawne będą odpowiadać zakresowi dokumentów rządowych, które są projektami założeń ustaw bądź projektami zmian ustaw bądź rozporządzeń.

W ramach konkursu przewiduje się realizację projektu w partnerstwie maksymalnie czterech instytucji (Lider + 4 partnerów): co najmniej jednej jednostki naukowej bądź „uczelni i podmiotu uczestniczącego w kształceniu na poziomie wyższym" oraz przynajmniej jednej organizacji pozarządowej działającej na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Liderem może być tylko organizacja pozarządowa, działająca na rzecz osób niepełnosprawnych, a jeden z partnerów zobligowany jest posiadać przynajmniej 5 lat doświadczenia w zakresie działalności na rzecz niepełnosprawnych.

W ramach konkursu wnioskodawca może złożyć 1 wniosek o dofinansowanie projektu (bez względu na to, czy występuje jako Beneficjent czy też partner).

Planowana alokacja na konkurs wynosi 15 000 000 PLN.

Maksymalny dopuszczalny poziom dofinansowania projektu wynosi 100%. Środki na realizację działań otrzyma tylko jeden projekt.

Okres realizacji projektu wynosi maksymalnie 24 miesiące.

Wnioski o dofinansowanie będą przyjmowane w dniach od 4 do 17 sierpnia 2015 r.

Szczegółowe informacje o naborze oraz wszystkie niezbędne dokumenty znajdują się na stronach internetowych: https://www.power.gov.pl/nabory/26-wysoka-jakosc-polityki-na-rzecz-wlaczenia-spolecznego-i-zawodowego-osob-niepelnosprawnych/;
http://www.mpips.gov.pl/aktualnosci-wszystkie/ministerstwo/art,7294,pierwszy-konkurs-w-ramach-dzialania-2-6-programu-operacyjnego-wiedza-edukacja-rozwoj.html

 

Informację przygotowało Biuro Funduszy Europejskich Urzędu Miasta Krakowa.

pokaż metkę
Osoba publikująca: SYLWIA DROŻDŻ
Podmiot publikujący: NGO
Data publikacji: 2015-07-13
Data aktualizacji: 2015-07-13
Powrót

Zobacz także

Znajdź