Dotacje rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Nabór projektów w zakresie programów zdrowotnych

Zarząd Województwa Małopolskiego, jako Instytucja Zarządzająca Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie projektów w ramach 8 Osi Priorytetowej Rynek Pracy, Działanie 8.6 Wsparcie na rzecz wydłużenia aktywności zawodowej, Poddziałanie 8.6.2 Programy Zdrowotne Typ projektu A: Wdrażanie krajowych programów zdrowotnych dotyczących rozwoju profilaktyki nowotworowej w kierunku wykrywania raka jelita grubego, szyjki macicy i piersi.

Realizacja projektów ma służyć rozwojowi populacyjnych programów profilaktyki w kierunku wczesnego wykrywania nowotworów piersi, szyjki macicy lub jelita grubego. Projekty koncentrować się będą na eliminowaniu najistotniejszych barier w dostępie do badań diagnostycznych oraz na zwiększeniu świadomości zdrowotnej mieszkańców Małopolski. Celem każdego projektu dotyczącego rozwoju profilaktyki jest przede wszystkim zwiększenie zgłaszalności do udziału w świadczeniach zdrowotnych – w zależności od programu – na badania mammograficzne, cytologiczne lub kolonoskopowe. Ponadto, każdy projekt typu A musi dotyczyć realizacji jednego, wybranego programu profilaktycznego, tj.:

  1. Programu profilaktyki raka piersi bądź
  2. Programu profilaktyki raka szyjki macicy bądź
  3. Programu profilaktyki raka jelita grubego,

a założenia (m.in. dotyczące grupy docelowej, zakresu możliwych działań, wymogów dotyczących personelu, wymagań technicznych) – być zgodne z warunkami określonymi dla danego (wybranego) programu krajowego, opisanymi w Regulaminie konkursu i w załącznikach (nr 12a, 12b, 12c) do niego.

Projekty w zakresie rozwoju profilaktyki raka piersi oraz rozwoju profilaktyki raka szyjki macicy służyć mają zwiększeniu zgłaszalności do udziału w świadczeniach zdrowotnych realizowanych w ramach właściwych programów o charakterze krajowym, wykonywanych wyłącznie przez podmioty, które posiadają kontrakt z NFZ. W przypadku realizacji działań w projektach w zakresie rozwoju profilaktyki raka jelita grubego przez podmioty posiadające umowę z Ministerstwem Zdrowia na realizację badań kolonoskopowych beneficjent musi wykazać, iż projekt przyczynia się realizacji dodatkowych badań diagnostycznych oraz do zwiększenia liczby badań przeprowadzanych przez te podmioty. Nie jest możliwa realizacja działań związanych z finansowaniem zakupu środków trwałych w ramach projektu, w tym mammobusa, cytobusa i kolonoskopu.

Wnioskodawca, realizując projekt, musi stosować aktualne warunki realizacji krajowych programów populacyjnych – określonych przez NFZ (programy dot. profilaktyki raka piersi i szyjki macicy) lub Ministerstwo Zdrowia (program dot. profilaktyki raka jelita grubego).

O dofinansowanie mogą ubiegać się:

  1. instytucje publiczne i prywatne świadczące opiekę medyczną,
  2. pracodawcy, przedsiębiorstwa zajmujące się integracją społeczną oraz podmioty ekonomii społecznej,
  3. partnerzy społeczni i gospodarczy, organizacje pozarządowe posiadające doświadczenie w realizacji programów zdrowotnych.

Katalog ten dotyczy zarówno wnioskodawcy, jak i partnera/ów. W konkursie wymagane jest, aby realizacja projektu w ramach programów dotyczących Programu profilaktyki raka piersi lub Programu profilaktyki raka szyjki macicy odbywała się w partnerstwie z minimum jedną placówką POZ. W przypadku projektu dotyczącego Programu profilaktyki raka jelita grubego wymóg partnerstwa z placówką POZ nie obowiązuje.

Maksymalny czas realizacji projektu wynosi 24 miesiące.

Na dofinansowanie projektów w konkursie przeznaczono 20 480 228,02 PLN:
•    na Program profilaktyki raka piersi – 5 120 057,00 PLN
•    na Program profilaktyki raka szyjki macicy – 5 120 057,00 PLN
•    na Program profilaktyki raka jelita grubego – 10 240 114,02 PLN.
Minimalna wartość projektu wynosi 50 000,00 PLN. Maksymalny dopuszczalny poziom dofinansowania unijnego na poziomie projektu wynosi 85% (w przypadku projektów nieobjętych pomocą publiczną). W przypadku projektów objętych pomocą publiczną, maksymalny całkowity poziom dofinansowania wydatków kwalifikowalnych na poziomie projektu wynika z Rozporządzenia Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia 2 lipca 2015 r. w sprawie pomocy de minimis i pomocy publicznej w ramach programów operacyjnych finansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego na lata 2014-2020.Wkład własny Wnioskodawcy w projekcie wynosi 5% wydatków kwalifikowalnych.

Wnioski można składać w dniach od 26 września 2016 r. do 21 października 2016 r. do godziny 15:00 (dzień zamknięcia naboru). Termin końcowy może ulec zmianie, dlatego też prosimy o śledzenie strony internetowej z ogłoszeniem o naborze: http://www.rpo.malopolska.pl/skorzystaj/nabory/poddzialanie-8-6-2--programy-zdrowotne---rpmp-08-06-02-ip-02-12-058-16 , na której dostępne są szczegółowe informacje o konkursie.

pokaż metkę
Autor: Biuro Funduszy Europejskich UMK
Osoba publikująca: AGNIESZKA SIKORA
Podmiot publikujący: NGO
Data publikacji: 2016-08-26
Data aktualizacji: 2016-09-06
Powrót

Zobacz także

Znajdź