Dotacje rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Otwarty konkurs ofert MON - 100 rocznica wkroczenia Legionów Polskich do Warszawy

Minister Obrony Narodowej ogłosił Otwarty Konkurs Ofert nr ew. 20/2016/OWzS na realizację zadań publicznych w formie powierzenia w zakresie: Podtrzymywanie i upowszechnianie tradycji narodowej, pielęgnowanie polskości oraz rozwoju świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej – Inscenizacja historyczna 100 rocznicy wkroczenia Legionów Polskich do Warszawy 1 grudnia 1916 r.

Zadanie ma na celu opracowanie i przeprowadzanie na podstawie dokumentacji historycznej inscenizacji obrazującej wkroczenie Legionów Polskich do Warszawy 1 grudnia 1916 roku.

Zadanie polega m.in. na przygotowaniu i przeprowadzeniu imprezy masowej – inscenizacji ukazującej wkroczenie Legionów Polskich do Warszawy 1 grudnia 1916 r., na podstawie dokumentacji historycznej przy zachowaniu realiów możliwie jak najbardziej zbliżonych do historycznych, w tym:

  • opracowaniu, we współpracy z Centralną Biblioteką Wojskową, scenariusza inscenizacji, na podstawie założeń stanowiących załącznik nr 7 do Ogłoszenia o konkursie;
  • zapewnieniu udziału w inscenizacji rekonstruktorów i żołnierzy Wojska Polskiego w roli żołnierzy Legionów Polskich, z uwzględnieniem oddziałów:
    • konnego Sztabu Legionów Polskich (odtwarzany przez 8 osób rekonstruktorów lub żołnierzy WP – Szwadron Kawalerii WP);
    • 3 i 4 pułku piechoty Legionów (odtwarzanych przez 300 osób – rekonstruktorów lub żołnierzy WP);
    • 2 pułku ułanów (odtwarzany przez 100 osób – rekonstruktorów lub żołnierzy WP);
    • kompanii ckm na wozach (odtwarzana przez 30 osób –rekonstruktorów lub żołnierzy WP);
    • taborów konnych (odtwarzanych przez 10 rekonstruktorów lub żołnierzy WP);
    • orkiestry legionowej – odtwarzana przez 16 żołnierzy (tamburmajor + 15 orkiestrantów) w historycznych mundurach.
  • zapewnieniu udziału rekonstruktorów oraz statystów w roli historycznych mieszkańców Warszawy;
  • zapewnieniu rekonstruktorom, żołnierzom i statystom historycznych strojów, uzbrojenia i wyposażenia;
  • zapewnieniu ubezpieczenia dla uczestników;
  • zabezpieczeniu transportu dla uczestników oraz wyżywienia i noclegu dla rekonstruktorów;
  • przygotowaniu, w porozumieniu z Centralną Biblioteką Wojskową, i dystrybucji materiałów informacyjnych o przedsięwzięciu, w tym plakatów i ulotek;
  • zapewnieniu oprawy promocyjnej za pomocą mediów lokalnych i stacji tv o zasięgu ogólnopolskim, w Internecie (w tym także w serwisach społecznościowych) oraz w systemach informacyjnych komunikacji miejskiej i podmiejskiej;
  • zabezpieczenie, wydzielenie i uzgodnienie z władzami m.st. Warszawy bądź właścicielami/zarządcami wybranych terenów oraz Dowództwem Garnizonu Warszawa miejsc realizacji poszczególnych elementów inscenizacji (plany wyłączenia ulic z ruchu – organizacja ruchu, przemarszu ulicami Warszawy po wyznaczonej trasie, zabezpieczenie i ochrona miejsc przemarszu, zabezpieczenie prewencyjne oraz medyczne przedsięwzięcia);
  • zapewnienie nagłośnienia i oświetlenia miejsc przedsięwzięcia;
  • zapewnienie oprawy medialnej – telebimy – w wybranych miejscach realizacji przedsięwzięcia;
  • zapewnieniu replik historycznych elementów niezbędnych do realizacji przedsięwzięcia – bramy triumfalnej, słupów ogłoszeniowych, punktu werbunkowego, trybuny honorowej, kokard narodowych, itp.

Oferty mogą składać organizacje pozarządowe oraz podmioty wymienione w art. 3 ust 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie prowadzące działalność statutową w danej dziedzinie. Ponadto, podmiot ubiegający się o realizację ww. zadania musi:

  1. posiadać doświadczenie w realizacji przedsięwzięć podobnego rodzaju;
  2. prowadzić działalność statutową w danej dziedzinie;
  3. współpracować w zakresie realizowanego zadania z Ministerstwem Obrony Narodowej, w tym szczególnie z Centralną Biblioteką Wojskową, m.in. podczas opracowania scenariusza i scenopisu oraz przy uzgadnianiu treści zamieszczanych w materiałach informacyjnych i promocyjnych oraz miejsca i czasu ich emisji.

Istnieje możliwość składania ofert wspólnych (co najmniej 2 organizacje uprawnione).

W ramach jednego Konkursu uprawniony podmiot może złożyć do 10 ofert.

Na realizację zadania przewidziano kwotę w wysokości do 800 000 PLN.

Termin realizacji zadania: 31 października – 27 grudnia 2016 r. Termin składania ofert upływa 10 października 2016 r. Oferty zostaną wybrane do dnia 31 października 2016 r.

Więcej informacji można znaleźć pod adresem: http://bip.mon.gov.pl/ogloszenia/tresci/inne/otwarte-konkursy-ofert/aktualne-ogloszenia-1025479/otwarty-konkurs-ofert-nr-ew-202016owzs-1032547698b/

pokaż metkę
Autor: Biuro Funduszy Europejskich UMK
Osoba publikująca: AGNIESZKA SIKORA
Podmiot publikujący: NGO
Data publikacji: 2016-09-14
Data aktualizacji: 2016-09-27
Powrót

Zobacz także

Znajdź