Dotacje rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Konkurs grantowy ''Skrzydła dla innowacji''

Zachodniopomorska Grupa Doradcza Sp. z o.o. oraz Związek Pracodawców Pomorza Zachodniego Lewiatan zapraszają do składania wniosków w konkursie grantowym „Skrzydła dla innowacji”, prowadzonym w projekcie „Skrzydła dla innowacji przyszłością dojrzałej edukacji” realizowanym w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego na podstawie umowy nr POWR.04.01.00-00-I030/15 z dnia 22 czerwca 2016 r. zawartej z Ministerstwem Rozwoju.

Konkurs ma na celu wyzwolenie potencjału społecznego poprzez wzrost aktywności lokalnych innowatorów na rzecz edukacji osób dorosłych oraz odnalezienie i pobudzenie oddolnych inicjatyw odpowiadających na palące potrzeby edukacyjne w danym środowisku społeczno-zawodowym.

Konkurs polega na wyborze najciekawszych innowacji społecznych w sferze edukacji osób dorosłych (w wieku 25-64 lata) i przyznaniu najlepszym pomysłom na innowacje wsparcia finansowego w postaci grantu pieniężnego na realizację zaplanowanych działań oraz wsparcia eksperckiego w formie doradztwa specjalistycznego. Granty można przeznaczyć tylko na wypracowanie innowacyjnego rozwiązania w zakresie wsparcia edukacji ustawicznej osób dorosłych powyżej 25 roku życia w Polsce i jego zweryfikowanie w praktyce (przetestowanie).

Pomysł przedstawiony we Wniosku nie może powielać rozwiązań już wdrożonych, inkubowanych w innych miejscach, a także działań Sektorowego Programu Operacyjnego Rozwój Zasobów Ludzkich, Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki i wsparcia zaplanowanego w Programie Operacyjnym Wiedza Edukacja Rozwój i Regionalnych Programach Operacyjnych.

Premia punktowa może zostać przyznana projektom, które uzyskają minimum 51 punktów z oceny merytorycznej oraz spełniają następujące warunki:

  • innowacja dla grup defaworyzowanych: kobiet, osób długotrwale bezrobotnych, niepełnosprawnych, osób w wieku 50 lat lub więcej, osób z wykształceniem co najwyżej średnim, pracowników i pracodawców firm mikro i małych
  • pomysł uwzględnia zaangażowanie minimum dwóch różnych sektorów (np. własny Wnioskującego plus inny: biznes, NGO, publiczny) w realizację innowacji (zwiększa to wartość, korzyści społeczne, szanse na wdrożenie i trwałość innowacji).

O granty mogą wnioskować takie podmioty jak: stowarzyszenia, przedsiębiorstwa, uczelnie, szkoły, instytucje, a także indywidualne osoby fizyczne oraz grupy nieformalne, którzy nie podlegają wykluczeniom. Katalog podmiotów uprawnionych do otrzymania grantu nie jest katalogiem zamkniętym.

Wnioskodawca może złożyć więcej niż jeden wniosek. Zaproponowane innowacje muszą być unikatowe, niepowtarzalne, pozbawione znaczących powieleń czy modyfikacji, w stosunku do wcześniej złożonego wniosku. Nie jest możliwe składanie wniosku na innowację zgłoszoną już u innego Organizatora.

Maksymalna kwota grantu na 1 projekt wynosi 100 000 PLN (nie określono wartości minimalnej grantu). Nie jest wymagany wkład własny.

Wnioski można składać do 19 października 2016 r. Wyniki zostaną ogłoszone do 14 grudnia 2016 r.

Szczegółowe informacje o konkursie dostępne są pod adresem: http://www.innowacje.zgd.com.pl/zapraszamy-skladania-wnioskow/

pokaż metkę
Autor: Biuro Funduszy Europejskich UMK
Osoba publikująca: AGNIESZKA SIKORA
Podmiot publikujący: NGO
Data publikacji: 2016-09-30
Data aktualizacji: 2016-10-10
Powrót

Zobacz także

Znajdź