Dotacje rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Konkurs ofert Ministra Zdrowia z zakresu zdrowia publicznego

Minister Zdrowia ogłosił konkurs ofert na realizację zadania z zakresu zdrowia publicznego: pn.: „Organizacja konferencji i spotkań edukacyjnych popularyzujących wiedzę na temat zdrowia prokreacyjnego”. Termin składania ofert upływa 4 listopada 2016 r.

Konkurs został ogłoszony w ramach Działania 2. Prowadzenie edukacji zdrowotnej i działalności informacyjnej i profilaktycznej dotyczącej czynników endo- i egzogennych mających wpływ na zdrowie prokreacyjne kobiet i mężczyzn, przeciwdziałanie skutkom seksualizacji dzieci i młodzieży, zachowań ryzykownych, uzależnień behawioralnych, uzależnień od substancji psychoaktywnych oraz kształtowanie postaw sprzyjających zachowaniom prozdrowotnym, Celu Operacyjnego 6. Poprawa Zdrowia Prokreacyjnego.

Przedmiotem konkursu jest zorganizowanie konferencji i spotkań edukacyjnych w formie: wywiadów, debat, warsztatów, wykładów z udziałem ekspertów z zakresu leczenia niepłodności i zdrowia prokreacyjnego.

Podczas spotkań powinny być poruszane następujące zagadnienia:

  1. edukacja w zakresie zdrowia prokreacyjnego obejmująca:
    1. definicję niepłodności, przyczyny, metody diagnozy, sposoby leczenia,
    2. czynniki ryzyka wpływające na niepłodność (wiek, palenie tytoniu, alkohol, używki, otyłość, stosowanie antykoncepcji, zła kondycja psychiczna, choroby lub nieprawidłowości układu rozrodczego),
    3. planowanie rodziny (aspekty medyczne planowania rodziny, w tym obserwacja cyklu miesiączkowego, zdrowie i higiena partnerów, przebieg ciąży, aspekty społeczne i ekonomiczne);
  2. edukacja zdrowotna w kontekście ryzykownych zachowań i chorób przenoszonych drogą płciową obejmująca:
    1. temat chorób, infekcji przenoszonych droga płciową (m.in. HIV, WZW C, chlamydia), sposobów ich przenoszenia, objawów, metod diagnostycznych oraz metod leczenia,
    2. zagadnienie profilaktyki (podkreślenie istotności regularnych badań profilaktycznych m.in. w zakresie onkologii),
    3. aspekt społeczny i psychologiczny (dojrzewanie, ślub, macierzyństwo, relacje socjo-kulturowe w rodzinie i społeczeństwie).

Oferentami mogą być podmioty, określone w art. 3 ust. 2 ustawy z dnia 11 września 2015 r. o zdrowiu publicznym (Dz. U. poz. 1916), to jest: podmioty, których cele statutowe lub przedmiot działalności dotyczą spraw objętych zadaniami z zakresu zdrowia publicznego określonymi w art. 2 ustawy, w tym organizacje pozarządowe i podmioty, o których mowa w art. 3 ust. 2 i 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2014 r. poz. 1118, z późn. zm.), spełniające kryteria wyboru wskazane w ogłoszeniu o konkursie ofert.

Na realizację zadania przeznaczono kwotę 150 000 zł. Nie wskazuje się maksymalnej wartości oferty, która może być złożona w konkursie z zastrzeżeniem, że musi mieścić się w kwocie przeznaczonej na konkurs.

Maksymalny dopuszczalny poziom finansowania ze środków budżetu państwa wynosi 100%.

Zadanie należy zrealizować w terminie od dnia 14 listopada 2016 r. do dnia 31 grudnia  2017 r.

Ofertę wraz z załącznikami należy złożyć w terminie od 19 października do 4 listopada 2016 r. na adres: Ministerstwo Zdrowia, Departament Matki i Dziecka, ul. Miodowa 15, 00‐952 Warszawa.

Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie internetowej pod adresem: http://www.bip.mz.gov.pl/ogloszenia/konkursy-narodowy-program-zdrowia/?pid=41640

pokaż metkę
Autor: Biuro Funduszy Europejskich UMK
Osoba publikująca: AGNIESZKA SIKORA
Podmiot publikujący: NGO
Data publikacji: 2016-10-25
Data aktualizacji: 2016-10-25
Powrót

Zobacz także

Znajdź