Dotacje rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Nabór w ramach RPO WM, Działanie 6.3 Rozwój wewnętrznych potencjałów regionu

Zarząd Województwa Małopolskiego, jako Instytucja Zarządzająca Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Małopolskiego na lata 2014 - 2020, ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie projektów w ramach 6 Osi Priorytetowej Dziedzictwo regionalne, działanie 6.3 Rozwój wewnętrznych potencjałów regionu, poddziałanie 6.3.3 Zagospodarowanie rekreacyjne i turystyczne otoczenia zbiorników wodnych (konkurs nr RPMP.06.03.03-IZ.00-12-098/16).

Projekty składane na konkurs muszą być zgodne z zapisami RPO WM oraz SzOOP RPO WM (w szczególności z pkt. 5) w obrębie 6 Osi priorytetowej Dziedzictwo regionalne, działanie 6.3 Rozwój wewnętrznych potencjałów regionu, poddziałanie 6.3.3 Zagospodarowanie rekreacyjne i turystyczne otoczenia zbiorników wodnych. Projekty te muszą także znajdować się na liście planowanych, podstawowych projektów i przedsięwzięć w ramach planu rozwoju zbiornika wodnego, który został uzgodniony i pozytywnie zaopiniowany przez IZ RPO WM.

W ogłoszonym konkursie wspierane będą przedsięwzięcia związane z wykorzystaniem i rozwojem lokalnych zasobów przyrodniczych lub krajobrazowych, dotyczących zagospodarowania otoczenia zbiorników wodnych, poprzez budowę i rozbudowę infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej. Jako część szerszego projektu (związanego z rozwojem infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej) możliwe będą działania związane z przygotowaniem terenów inwestycyjnych pod zagospodarowanie, w tym m.in. infrastruktura wodno-kanalizacyjna, drogi wewnętrzne. Aktywność możliwa będzie w otoczeniu następujących zbiorników wodnych:

  • Rożnowski,
  • Czchowski,
  • Klimkówka,
  • Świnna Poręba (Jezioro Mucharskie),
  • Dobczycki,
  • Czorsztyński,
  • Przylasek Rusiecki.

Zaplanowane w ramach działania 6.3 przedsięwzięcia mają przyczynić się do tworzenia nowych miejsc pracy, w sposób bezpośredni, co oznacza, iż w wyniku realizacji projektu musi zostać utworzone co najmniej jedno nowe miejsce pracy w wymiarze jednego pełnego etatu. Niespełnienie przedmiotowego warunku eliminuje projekt z oceny.

Należy przeprowadzić i przedstawić efekty analizy zapotrzebowania na ofertę turystyczną, którą Wnioskodawca zamierza rozszerzyć / wprowadzić dzięki realizacji projektu (analiza powinna opierać się na dotychczasowych doświadczeniach Wnioskodawcy oraz określać grupę docelową planowanej oferty turystycznej), a także wykazać, że realizacja projektu przyczyni się do rozwijania lub dywersyfikacji oferty turystycznej opartej na wykorzystaniu wewnętrznych potencjałów regionu.

Nie ma możliwości pozyskania dofinansowania na:

  • inwestycje dotyczące obiektów hotelarskich (tj. hoteli, moteli, pensjonatów, kempingów, domów wycieczkowych, schronisk młodzieżowych, schronisk, pól biwakowych oraz innych obiektów, w których świadczone są usługi hotelarskie polegające na ogólnie dostępnym wynajmie domów, mieszkań, pokoi, miejsc noclegowych) i parków rozrywki, z zastrzeżeniem, że w przypadku przedsięwzięć polegających na budowie, rozbudowie, przebudowie wielofunkcyjnych obiektów rekreacyjnych i turystycznych, niekwalifikowalna będzie część inwestycji dotycząca bazy noclegowej,
  • inwestycje z zakresu infrastruktury sportowej, tj. infrastruktury rozgrywek i zawodów sportowych oraz wykorzystywanej przede wszystkim do prowadzenia działalności przez kluby sportowe (w szczególności: hale sportowe, sale gimnastyczne, boiska, lodowiska, kryte baseny za wyjątkiem kąpielisk, basenów korzystających ze źródeł geotermalnych, wód leczniczych i mineralnych) oraz budynki służące funkcjom administracyjno – zarządczym.

W ramach RPO WM dofinansowanie mogą otrzymać jedynie te projekty, względem których przeprowadzono postępowania środowiskowe w oparciu o ustawę z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (jeśli dotyczy), z zastrzeżeniem zapisów §37 Regulaminu konkursu.

Maksymalny okres realizacji projektu wynosi 36 miesięcy (począwszy od dnia podpisania umowy).

O wsparcie mogą ubiegać się następujące podmioty:

  • jednostki samorządu terytorialnego, ich związki i stowarzyszenia,
  • jednostki organizacyjne JST posiadające osobowość prawną,
  • przedsiębiorstwa,
  • partnerzy społeczni i gospodarczy, w tym organizacje pozarządowe.

W przypadku projektów partnerskich, partnerem może być wyłącznie podmiot wymieniony powyżej.

Na dofinansowanie wszystkich projektów w ramach konkursu przeznaczono 141 387 489,66 PLN. Co najmniej 20% alokacji dedykowane będzie przedsiębiorcom. Maksymalny całkowity poziom dofinansowania wydatków kwalifikowalnych na poziomie projektu wynosi 75%, przy czym maksymalny poziom dofinasowania UE to 67,5%. Minimalny wkład własny Wnioskodawcy wynosi 25% wydatków kwalifikowanych projektu. Maksymalna kwota kosztów kwalifikowalnych projektu nie może przekroczyć 8 000 000,00 PLN.

Wnioski można będzie składać od 30 grudnia 2016 r. do 17 lutego 2017 r. (do godz. 15:00).

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej: http://www.rpo.malopolska.pl/skorzystaj/nabory/poddzialanie-6-3-3--zagospodarowanie-rekreacyjne-i-turystyczne-otoczenia-zbiornikow-wodnych---rpmp-06-03-03-iz-00-12-098-16

pokaż metkę
Autor: Biuro Funduszy Europejskich UMK
Osoba publikująca: AGNIESZKA SIKORA
Podmiot publikujący: NGO
Data publikacji: 2016-11-29
Data aktualizacji: 2016-12-15
Powrót

Zobacz także

Znajdź