Dotacje rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Komisja Europejska ogłosiła nabór wniosków nr. VP/2018/009 pt.: EaSI – EURES: Targeted Mobility Scheme

Konkurs ma za zadanie wspierać rozwój działań na rzecz pośrednictwa pracy młodych obywateli UE w wieku od 18 do 35 lat w kraju UE, Islandii i Norwegii, poza krajem zamieszkania, oraz pomagać w usuwaniu przeszkód związanych z mobilnością.

Fot. cc.europa.eu

Konkurs ma na celu sfinansowanie projektów wdrażających system ukierunkowanej mobilności "Twoja pierwsza praca z EURES". Program ten służy pomocy młodym obywatelom UE w wieku od 18 do 35 lat w znalezieniu pracy, stażu lub praktyki w innym państwie członkowskim, a pracodawcy, w szczególności MŚP, w znalezieniu umiejętności potrzebnych im w prowadzeniu działalności. Jest to wewnątrzunijny środek aktywizacji rynku pracy, łączący dostosowane do potrzeb usługi rekrutacji, dopasowywania i pośrednictwa pracy ze wsparciem finansowym dla osób poszukujących pracy i pracodawców (MŚP).

Głównymi grupami docelowymi są osoby poszukujące pracy i pracodawcy (w szczególności MŚP). Pierwszeństwo będą miały podgrupy szczególnie narażone, w szczególności bezrobotne osoby młode, w tym osoby długotrwale bezrobotne.

Projekty mogą obejmować wszystkie sektory gospodarki i rodzaje zawodów, chociaż określone sektory mogą otrzymać pierwszeństwo zgodnie z popytem i podażą w danych krajach objętych działaniem. Wsparcie może być zapewnione nie tylko kandydatom, którzy chcą znaleźć pracę w nowym kraju, ale także tym, którzy planują powrócić do swojego kraju pochodzenia lub byłego kraju zamieszkania.

Całkowita alokacja przeznaczona na konkurs wynosi 11,2 mln EUR. Dotacja UE powinna mieścić się w przedziale od 2 500 000 EUR do 10 000 000 EUR. Komisja przewiduje dofinansowanie od 2 do 4 projektów. Dotacja UE nie może przekroczyć 95% całkowitych kosztów kwalifikowanych projektu.

O dotację mogą ubiegać się podmioty posiadające osobowość prawną zarejestrowane w jednym z państw członkowskich UE, Islandii lub Norwegii tworzące Konsorcjum. Minimalny wymagany skład Konsorcjum to pięć organizacji mających siedzibę w co najmniej pięciu różnych krajach uczestniczących w programie EaSI-EURES. Co najmniej trzy z tych organizacji muszą być organizacjami członkowskimi EURES.

Liderem konsorcjum mogą być krajowe urzędy koordynacji EURES, których główną misją jest zapewnienie usług w zakresie zatrudnienia i pośrednictwa pracy dla osób poszukujących pracy, osób zmieniających pracę, kandydatów na stażystów/praktykantów oraz pracodawców obejmujących miejsca pracy i/lub szkolenia w miejscu pracy. Usługi te muszą obejmować informacje, rekrutację, dopasowywanie oraz wsparcie przed i po ulokowaniu w danym miejscu pracy.

Partnerem w projekcie mogą być:

  • organizacje członkowskie EURES (tj. Krajowe urzędy koordynacji, członkowie EURES i partnerzy EURES) lub inne podmioty publiczne lub prywatne (w tym organizacje społeczne) świadczące usługi w zakresie zatrudnienia.
  • Podmioty świadczące usługi takie jak Lider projektu i/lub zapewniające usługi zorientowane na klienta w innych dziedzinach wiedzy specjalistycznej, takich jak informacja, szkolenia, edukacja, doradztwo zawodowe, porady prawne, wsparcie integracyjne lub inne równoważne.

Termin ostateczny składania wniosków upływa w dniu 6 września 2018 roku.

Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie internetowej pod adresem: http://ec.europa.eu/social/main.jsp?catId=629&langId=en&callId=539&furtherCalls=yes

pokaż metkę
Autor: Biuro Funduszy Europejskich UMK
Osoba publikująca: ANGELIKA SAŁAPA-GICALA
Podmiot publikujący: NGO
Data publikacji: 2018-07-16
Data aktualizacji: 2018-07-16
Powrót

Zobacz także

Znajdź