Dotacje rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Konkurs ofert Dyrektora Krajowego Biura do Spraw Przeciwdziałania Narkomanii

Dyrektor Krajowego Biura do Spraw Przeciwdziałania Narkomanii, ogłosił konkurs ofert na realizację zadań Krajowego Programu Przeciwdziałania Narkomanii, określonych w Narodowym Programie Zdrowia na lata 2016-2020, finansowanych ze środków budżetowych pozostających w dyspozycji Ministra Zdrowia, w ramach celu operacyjnego nr 2: Profilaktyka i rozwiązywanie problemów związanych z używaniem substancji psychoaktywnych, uzależnieniami behawioralnymi i innymi zachowaniami ryzykownymi.

Fot. Pixabay
  • Zadanie 2.2. pkt 2 Narodowego Programu Zdrowia: Szkolenie grup zawodowych w szczególności takich jak: lekarze psychiatrzy, lekarze podstawowej opieki zdrowotnej, pielęgniarki i położne podstawowej opieki zdrowotnej, specjaliści terapii uzależnień i psycholodzy w zakresie tematyki uzależnień od środków odurzających, substancji psychotropowych i nowych substancji psychoaktywnych oraz skutecznych interwencji i programów profilaktycznych i leczniczych.

Nr zadania

Nazwa zadania konkursowego

Kwota na zadanie w 2019 r.  w zł

1.

Konferencja na temat skutecznych podejść w leczeniu uzależnień

200 000 zł

 

  • Zadanie 2.2. pkt 5 Narodowego Programu Zdrowia: Prowadzenie działań edukacyjnych adresowanych do kadr uczestniczących w realizacji zadań z zakresu przeciwdziałania narkomanii, w tym opracowywanie i upowszechnianie materiałów informacyjno- edukacyjnych dotyczących profilaktyki i leczenia osób uzależnionych oraz zagrożeń związanych z zakażeniami HIV, HCV i HBV oraz chorób przenoszonych drogą płciową wśród osób stosujących substancje psychoaktywne.

Nr zadania

Nazwa zadania konkursowego

Kwota na zadanie w 2019 r.  w zł

2.

Szkolenie w zakresie profilaktyki używania środków odurzających, substancji psychotropowych i nowych substancji psychoaktywnych adresowane do dyżurnych telefonów zaufania

150 000 zł

 

  • Zadanie 2.3.2 pkt 1 Narodowego Programu Zdrowia: Poszerzanie i udoskonalanie oferty i wspieranie realizacji programów o naukowych podstawach lub o potwierdzonej skuteczności realizowanych m.in. przez organizacje pozarządowe i lokalnie działające podmioty publiczne w miejscach o zwiększonym ryzyku używania środków odurzających, substancji psychotropowych i nowych substancji psychoaktywnych (np. miejsca rekreacji, imprezy muzyczne, kluby).

Nr zadania

Nazwa zadania konkursowego

Kwota na zadanie w 2019 r.  w zł

3.

Realizacja programów ograniczania ryzyka szkód zdrowotnych wśród okazjonalnych użytkowników narkotyków

250 000 zł

 

  • Zadanie 2.3.2 pkt 2 Narodowego Programu Zdrowia: Poszerzanie i udoskonalanie oferty i wspieranie realizacji programów wczesnej  interwencji i profilaktyki selektywnej o naukowych podstawach lub o potwierdzonej skuteczności w szczególności zalecanych w ramach Systemu rekomendacji programów profilaktycznych i promocji zdrowia psychicznego, adresowanych do środowisk zagrożonych, w szczególności dzieci i młodzieży ze środowisk zmarginalizowanych, zagrożonych demoralizacją, wykluczeniem społecznym oraz osób używających  środków odurzających, substancji psychotropowych i nowych substancji psychoaktywnych w sposób okazjonalny.

Nr zadania

Nazwa zadania konkursowego

Kwota na zadanie w 2019 r.  w zł

4.

Realizacja programów profilaktyki selektywnej

1 850 000 zł

5.

Realizacja programów wsparcia dla rodzin

700 000 zł

6.

Seminaria dla realizatorów programu Fred Goes Net

130 000 zł

 

  • Zadanie 2.3.3 pkt 3 Narodowego Programu Zdrowia: Poszerzanie i udoskonalanie oferty i wspieranie realizacji programów profilaktyki wskazującej o naukowych podstawach lub o potwierdzonej skuteczności adresowanych do jednostek lub grup wysoce narażonych na czynniki ryzyka, w szczególności do osób używających środków odurzających, substancji psychotropowych i NSP w sposób szkodliwy, w tym w szczególności  zalecanych w ramach Systemu rekomendacji programów profilaktycznych i promocji zdrowia psychicznego.

Nr zadania

Nazwa zadania konkursowego

Kwota na zadanie w 2019 r.  w zł

7.

Realizacja programów profilaktyki wskazującej

1 800 000 zł

 

  • Zadanie 2.3.4 pkt 1 Narodowego Programu Zdrowia: Upowszechnianie standardów jakości w zakresie profilaktyki narkomanii.

Nr zadania

Nazwa zadania konkursowego

Kwota na zadanie w 2019 r.  w zł

8.

Standardy jakości  w profilaktyce – ogólnopolska konferencja

227 000 zł

 

Oferentami w konkursie mogą być organizacje pozarządowe niedziałające w celu osiągnięcia zysku w rozumieniu art. 3 ust. 2 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i wolontariacie (Dz. U. z 2003 r. nr 96 poz. 873 z późn. zm.), tj. osoby prawne i jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej, którym odrębna ustawa przyznaje osobowość prawną, w tym stowarzyszenia i fundacje, które nie są jednostkami sektora finansów publicznych w rozumieniu ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych lub nie są przedsiębiorstwami, instytutami badawczymi, bankami i spółkami prawa handlowego będącymi państwowymi lub samorządowymi osobami prawnymi. Oferentami mogą także być wymienione w art. 3 ust. 3 pkt 1 ww. ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o pożytku publicznym i wolontariacie osoby prawne i jednostki organizacyjne działające na podstawie przepisów o stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego w Rzeczypospolitej Polskiej, o stosunku Państwa do innych kościołów i związków wyznaniowych oraz o gwarancjach wolności sumienia i wyznania, jeżeli ich cele statutowe obejmują prowadzenie działalności pożytku publicznego.

Wszyscy Oferenci muszą spełniać przesłanki określone w art. 3 ust. 2 ustawy z dnia 11 września 2015 r. o zdrowiu publicznym, to jest ich cele statutowe lub przedmiot działalności dotyczyć muszą spraw objętych zadaniami z zakresu zdrowia publicznego określonymi w art. 2 ww. ustawy. Oferenci muszą ponadto spełniać wymagania określone przy poszczególnych zadaniach.

Kwota środków publicznych przeznaczonych w konkursie na realizację powyższych zadań wynosi  w 2019 roku - 5 307 000  zł. Maksymalny poziom finansowania zadań wynosi 100%. Wkład własny Oferenta nie jest wymagany ale jest dopuszczalny.

Termin ostateczny składania ofert upływa w dniu 5 października 2018 roku.

Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie internetowej pod adresem: http://www.kbpn.gov.pl/konkurs_NGO_2019.htm?id=8041661

pokaż metkę
Autor: Biuro Funduszy Europejskich UMK
Osoba publikująca: ANGELIKA SAŁAPA-GICALA
Podmiot publikujący: NGO
Data publikacji: 2018-09-11
Data aktualizacji: 2018-09-24
Powrót

Zobacz także

Znajdź