Dotacje rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Konkurs grantowy w ramach projektu „Ścieżki współpracy – wsparcie dla podmiotów wdrażających współpracę międzynarodową”

„Ścieżki współpracy” to 3 letni projekt grantowy realizowany przez Fundację Fundusz Współpracy. Wspiera on beneficjentów projektów dofinansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego, bez względu na program operacyjny.

Fot. Pixabay

Główną ideą projektu jest wykorzystanie współpracy i doświadczeń ponadnarodowych do rozwijania efektów projektów krajowych dofinansowanych z EFS.

„Ścieżki współpracy – wsparcie dla podmiotów wdrażających współpracę międzynarodową” to konkurs, w ramach którego Fundacja przyznaje granty o wartości do 100 tys. zł umożliwiające realizatorom projektów POWER i RPO dodanie do nich komponentu ponadnarodowego. Konkurs prowadzony jest w dwóch ścieżkach:

  • STANDARD – standardowa procedura konkursowa

Grantobiorcy mają świadomość co chcą zrobić i mają wybranego partnera zagranicznego. Składają wniosek o grant (max. 100 tys. zł), który jest oceniany przez ekspertów. Najlepsze projekty otrzymują dofinansowanie.

  • INKUBATOR – formuła dedykowana mniej doświadczonym we współpracy międzynarodowej podmiotom

Grantobiorcy po raz pierwszy podchodzą do działań związanych ze współpracą międzynarodową. Ich pierwszy wniosek – fiszka projektowa, dotyczy zakwalifikowania się do programu inkubacyjnego, w trakcie którego otrzymują specjalistyczne wsparcie szkoleniowe i tutora, który pomaga im określić korzyści płynące ze współpracy międzynarodowej, pomaga znaleźć partnera do projektu grantowego.

Celem konkursu organizowanego w ramach projektu „Ścieżki współpracy” jest wdrożenie przez wyłonionych grantobiorców projektów (w okresie realizacji projektów standardowych), które przy wsparciu grantowym i we współpracy ponadnarodowej będą prowadziły do udoskonalenia istniejących mechanizmów lub stworzenia nowych rozwiązań problemów z obszaru aktywizacji zawodowej, kształcenia ustawicznego, tworzenia oraz realizacji polityk publicznych lub innych obszarów szczegółowo ujętych w celach tematycznych 8-11 EFS, tj.:

  1. Promowanie trwałego i wysokiej jakości zatrudnienia oraz wsparcie mobilności pracowników.
  2. Promowanie włączenia społecznego, walka z ubóstwem i wszelką dyskryminacją.
  3. Inwestowanie w kształcenie, szkolenie oraz szkolenie zawodowe na rzecz zdobywania umiejętności i uczenia się przez całe życie.
  4. Wzmacnianie zdolności instytucjonalnych instytucji publicznych i zainteresowanych stron oraz sprawności administracji publicznej.

Przedmiotem konkursu są projekty grantowe, których produkty i rezultaty są powiązane ze współpracą ponadnarodową i pokazują wartość dodaną oraz efekty takiej współpracy, a ich rezultatem jest wypracowanie i wdrożenie nowego rozwiązania.

Przewidywane jest 8 naborów składających się z:

  • 1 etapu – dla ścieżki nr 1
  • 2 etapów – dla ścieżki nr 2 – w której na podstawie fiszek projektowych wyłaniani będą wnioskodawcy, którzy wejdą do procesu inkubacji (90 podmiotów), z których około 70 podmiotów otrzyma dofinansowanie po zamknięciu procesu inkubacji poprzez złożenie wniosku aplikacyjnego – na wzór wniosku dla ścieżki nr 1.

W ramach planowanych w konkursie naborów przewidywane jest dofinansowanie 210 rozwiązań.

W konkursie mogą wziąć udział te podmioty (indywidualnie lub w partnerstwie krajowym), które:

  • posiadają podpisaną umowę o dofinansowanie projektu standardowego w ramach PO WER lub RPO w zakresie celów tematycznych 8-11
  • nie są wykluczone z możliwości otrzymania dofinansowania, w myśl art. 207 ust. 4 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych
  • posiadają podpisany list intencyjny przez partnera międzynarodowego z UE w momencie przystąpienia do ścieżki 1 i umowę partnerską na etapie otrzymania grantu – dla wszystkich ścieżek.
  • należą do katalogu podmiotów kwalifikujących się do wsparcia, zgodnie z założeniami wniosku, i spełniają ewentualne inne kryteria merytoryczne odnoszące się do grantobiorcy, np. w zakresie doświadczenia.

Z możliwości aplikowania wykluczeni są beneficjenci projektów ponadnarodowych i projektów pozakonkursowych współfinansowanych z EFS w ramach PO WER lub RPO.

Każdy wnioskodawca może złożyć w danym naborze tylko jeden wniosek o dofinansowanie.

Podmioty zainteresowane udziałem w konkursie są proszone o uzupełnienie formularza kontaktowego dostępnego na stronie konkursu.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowe pod adresem: http://www.sciezkiwspolpracy.pl/

pokaż metkę
Autor: Biuro Funduszy Europejskich UMK
Osoba publikująca: Agnieszka Sikora
Podmiot publikujący: NGO
Data publikacji: 2018-11-30
Data aktualizacji: 2019-02-18
Powrót

Zobacz także

Znajdź