Komunikat archiwalny

Konkurs Pozytywnie Otwarci 2018

W kwietniu ogłoszono konkurs Pozytywnie Otwarci 2018 przeznaczony dla organizacji pozarządowych, publicznych placówek służby zdrowia i organów samorządów lokalnych, które upowszechniają profilaktykę HIV i AIDS oraz działają na rzecz zwiększenia wiedzy o życiu z tym wirusem w polskim społeczeństwie.

Konkurs Pozytywnie Otwarci 2018
Fot. http://pozytywnieotwarci.pl

Uczestnicy zawalczą o granty w wysokości nawet 20 tys. złotych ufundowane przez Gilead Sciences Poland.

Termin nadsyłania zgłoszeń to 29 czerwca 2018 roku.

Ze wsparciem pochodzącym z grantu konkursowego Pozytywnie Otwarci od lat z powodzeniem realizowane są znane projekty profilaktyczne, jak m.in. „Tramwaj zwany Pożądaniem”, organizowany przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland, projekty Fundacji Między Uszami edukujące o HIV i AIDS osoby głuche lub edukacja w przestrzeni miejskiej i na festiwalach muzycznych realizowana przez Zjednoczenie Pozytywni w Tęczy.

Zwycięzców tegorocznej, ósmej już edycji Pozytywnie Otwartych wyłoni do 5 października 2018 roku Kapituła konkursu. Zgłoszenia będą oceniali przedstawiciele środowisk społeczno-naukowych skupionych wokół tematu HIV i AIDS m.in. Profesor Anna Boroń-Kaczmarska i ksiądz Arkadiusz Nowak, twórca Instytutu Praw Pacjenta i członek Zakonu Posługujących Chorym Ojcowie Kamilianie. Uroczyste wręczenie statuetek i przekazanie grantów odbędzie się w grudniu 2018 r. podczas warszawskich obchodów Światowego Dnia AIDS.

Partnerami Programu są Krajowe Centrum ds. AIDS, Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny, Prezydent m. st. Warszawy, Służba Zdrowia, Wydawnictwo Termedia oraz firma Gilead Sciences, która w ciągu ostatnich siedmiu lat przeznaczyła na realizację projektów konkursowych granty w wysokości ponad miliona złotych.

Informacje o tematach konkursowych, regulaminie oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie http://pozytywnieotwarci.pl/konkurs.html

Pokaż metkę
Osoba publikująca: KRZYSZTOF GAUZA
Podmiot publikujący: NGO
Zobacz także
Nawikus
POLECAMY
Newsletter
newsletter
Zapisz się
Norway Grants
Partnerzy