Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Bezpłatne szkolenia dla liderów społeczności lokalnych w zakresie wielokulturowości

Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia  w projekcie pn. „MURAL – Mutual Understanding, Respect and Learning”, którego liderem jest Fundacja British Council, przystępuje do realizacji jednego z działań Programu „Otwarty Kraków”: „kształtowanie wrażliwości na różnorodność kulturową oraz umiejętności używania języka wrażliwego w kontekście różnic rasowych, etnicznych i narodowościowych” (uchwała Rady Miasta Krakowa nr LII/964/16 z dnia 14 września 2016 roku w sprawie przyjęcia Programu Otwarty Kraków).

Fot. Organizacje Pozarządowe

Serdecznie zapraszamy liderów społeczności lokalnych pracujących z młodzieżą w tym między innymi dyrektorów, nauczycieli i pedagogów szkolnych, bibliotekarzy, muzealników, pracowników domów kultury, nauczycieli akademickich, działaczy organizacji pozarządowych do udziału w szkoleniu z zakresu wielokulturowości.

Szkolenia zaplanowane zostały na styczeń 2019 roku i są całkowicie bezpłatne. Realizowane będą w dwóch pięciodniowych cyklach: 14-18 stycznia i 21-25 stycznia w Krakowie.

Uczestnik wybiera jeden cykl. Zajęcia odbywają się codziennie, są intensywne, interesujące i inspirujące.

Projekt realizowany w Krakowie, będący częścią projektu „MURAL – Mutual Understanding, Respect and Learning”, zakłada następujące cele:

  1. Przeszkolenie 60 nauczycieli/dyrektorów/pedagogów/liderów lokalnych społeczności, którzy będą pełnić rolę Liderów Edukacji Wielokulturowej (LEW) w swoim środowisku;
  2. Zainicjowanie działań budujących świadomość potencjału wielokulturowości w lokalnych społecznościach;
  3. Promocja wdrażanych przez LEWów (LWY) pomysłów i inicjatyw;
  4. Sieciowanie środowiska edukacyjnego i organizacji pozarządowych;
  5. Przyznanie szkołom certyfikatu Lider Innowacji Społecznych (LIS)
  6. Stworzenie mapy szkół i jednostek edukacyjnych posiadających certyfikat;
  7. Stworzenie repozytorium dobrych praktyk, w tym praktyk polegających na współpracy środowisk edukacyjnych z organizacjami pozarządowymi.

Projekt MURAL – czym jest?

Wzajemne zrozumienie, szacunek oraz uczenie się (Mutual Understanding, Respect and Learning) – MURAL to międzynarodowy projekt umożliwiający spotkanie sześciu partnerów z Unii Europejskiej: Polski, Wielkiej Brytanii, Portugalii, Grecji, Holandii oraz Niemiec, pod przewodnictwem Fundacji British Council. Instytucje uczestniczące zostały wybrane na podstawie swego zaangażowania w procesy budowania dialogu oraz wymiany najlepszych praktyk wspierających tolerancję i wzajemny szacunek.

MURAL jest współfinansowany przez Komisję Europejską w ramach programu „Prawa, równość i obywatelstwo” (Rights, Equality and Citizenship programme).

Co mamy zamiar osiągnąć poprzez MURAL?

MURAL, realizując działania wspierające wzrost tolerancji i szacunku dla różnych wyznań, przekonań religijnych oraz tożsamości etnicznych, ma na celu przeciwdziałanie narastającemu w Europie problemowi antysemickich i antymuzułmańskich uprzedzeń. Projekt propaguje zasady pluralizmu i demokracji, wspiera ponadnarodową współpracę oraz wymianę wiedzy i najskuteczniejszych praktyk przeciwdziałania nietolerancji.

Do kogo skierowany jest MURAL?

Adresatami projektu są osoby, które w swojej codziennej pracy (jako aktywiści i aktywistki, liderki i liderzy czy przedstawiciele/przedstawicielki regionalnych władz) stykają się z przejawami dyskryminacji. Zależy nam na współpracy z nimi, ponieważ są związani z lokalną społecznością, świadomi wyzwań oraz chętni by zmieniać rzeczywistość na lepsze.

Więcej o projekcie: https://www.britishcouncil.pl/projekt-mural

Zgłoszenia do udziału w projekcie należy przesłać na adres: otwarty@um.krakow.pl

W zgłoszeniu powinny znaleźć się następujące informacje:

  • imię, nazwisko
  • szkoła lub placówka w której pracuje kandydatka/kandydat,
  • kontakt: telefon, mail do kontaktu,
  • preferowany termin szkolenia (I - 14-18 stycznia 2018 lub termin II - 21-25 stycznia 2018),

Termin przyjmowania zgłoszeń: 9 stycznia 2019 (termin I),  18 stycznia 2019 (termin II).

pokaż metkę
Osoba publikująca: Joanna Słomska
Podmiot publikujący: NGO
Data publikacji: 2018-12-28
Data aktualizacji: 2019-01-04
Powrót

Zobacz także

Znajdź