Komunikat archiwalny

FIO Małopolska Lokalnie Północ – kolejna edycja konkursu dla mieszkańców Gminy Miejskiej Kraków!

FIO Małopolska Lokalnie - Północ jest Programem wspierającym mieszkańców północno - zachodniej części województwa małopolskiego, którzy angażują się w działania na rzecz rozwoju i wzmacniania lokalnych społeczności.

FIO Małopolska Lokalnie Północ – kolejna edycja konkursu dla mieszkańców Gminy Miejskiej Kraków!
Fot. http://bis-krakow.pl/

Poprzez realizację Programu Fundacja Biuro Inicjatyw Społecznych oraz Stowarzyszenie Forum Oświatowe Klucze pomagają w rozwoju młodym organizacjom pozarządowym, grupom nieformalnym, grupom samopomocowym i młodym NGO w realizacji przedsięwzięć społecznych.

Rodzinne gry i zabawy, spotkania tematyczne, zakup sprzętu biurowego, pokazy mody – to tylko kilka spośród ponad 800 projektów, realizowanych w Małopolsce w ramach FIO Małopolska Lokalnie od 2014 roku.

Na terenie samej Gminy Miejskiej Kraków w latach 2014-2018 udzielono 140 dotacji o wartości ponad 620 tyś zł, w tym wsparcie otrzymało 77 młodych NGO i 63 grupy nieformalne. Dobre praktyki zrealizowanych w latach 2017/2018 projektów dostępne są na stronie http://malopolskalokalnie.pl/polnoc/ w zakładce „plebiscyt / archiwalne”.

W ramach FIO Małopolska Lokalnie - Północ w roku 2019 operatorzy przekażą dla organizacji, grup nieformalnych oraz samopomocowych pulę środków 240 tys. zł., w podziale na mikrodotacje dla projektów rozwojowych dla młodych organizacji pozarządowych w wysokości do 5.000 zł oraz dofinansowania projektów społecznych realizowanych przez młode organizacje, grupy nieformalne i samopomocowe w wysokości do 3.000 zł.

Chcecie urzeczywistnić pomysł na działania społeczne lub zadbać o rozwój Waszej organizacji pozarządowej? Wystarczy wejść na stronę: www.malopolskalokalnie.pl/polnoc, wypełnić wniosek konkursowy i przedstawić swój pomysł przed komisją konkursową.

Nabór w konkursie grantowym trwa od 29 marca do 30 kwietnia 2019 roku. Zapraszamy do udziału!

Poprzez realizację Programu pomagamy w budowaniu aktywnych społeczności lokalnych. Wspieramy zwykłych ludzi, którzy chcą wspólnie działać na rzecz swojej społeczności.

Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich, Gminy Miejskiej Kraków oraz Województwa Małopolskiego. Partnerami projektu są Gmina Miejska Kraków i Województwo Małopolskie.

fio_plakat

Pokaż metkę
Osoba publikująca: KRZYSZTOF GAUZA
Podmiot publikujący: NGO
Zobacz także
Nawikus
POLECAMY
Newsletter
newsletter
Zapisz się
Norway Grants
Partnerzy