Unsound Festival - do 31 maja br. trwa otwarty nabór do programu dyskusyjno-filmowego

Krakowski festival Unsound to nie tylko osiem dni muzyki, ale również obszerny program dyskusyjno-filmowy. W trakcie festiwalu codziennie odbywają się dyskusje na socjopolityczne oraz muzyczne tematy, warsztaty, wspólne czytania oraz projekcje.

Unsound Festival - do 31 maja br. trwa otwarty nabór do programu dyskusyjno-filmowego
Fot. www.unsound.pl

W poprzednich latach rozmawiano o muzyce wschodniej Afryki, kulturze psychodelicznej czy nowych technologiach dźwiękowych, ale sercem programu dziennego są rozmowy opisujące konteksty prezentowanych dźwięków: o aktywizmie na scenie klubowej, zdrowiu psychicznym w branży muzycznej, mizoginii w muzyce, naturze w kontekście zarówno ekologii, jak i kontrkultury, konsekwencjach turystyki, pismach zmarłego filozofa Marka Fishera oraz skutkach kapitalizmu.

W tym roku organizatorzy festiwalu, który odbędzie się w Krakowie od 6 do 13 października 2019 r. ponownie zapraszają do wzięcia udziału w otwartym naborze do tej części programu. Pomysły nawiązujące do motywu przewodniego - jakim w tym roku jest - "Solidarity", można przesyłać na adres solidarity@unsound.pl. Uczestnicy wydarzanie będą wspólnie zastanawiać się nad tym, co dzisiaj oznacza solidarność, zarówno w kontekście walki o wolność w wielu miejscach na świecie, jak i w odniesieniu do wydarzeń w samej branży muzycznej.

Prezentacja nie powinna przekraczać jednej strony A4. Termin przyjmowania zgłoszeń mija 31 maja 2019 roku.

Uwaga, organizatorzy proszą o nieprzesyłanie propozycji programu muzycznego oraz instalacyjnego. Takie zgłoszenia nie będą więc brane pod uwagę.


Kontakt

Fundacja Tone - Muzyka i Nowe Formy Sztuki
Rakowicka 11
31-511 Kraków
Informacje ogólne: info@unsound.pl

Pokaż metkę
Osoba publikująca: SYLWIA DROŻDŻ
Podmiot publikujący: NGO
Zobacz także
Nawikus
POLECAMY
Newsletter
newsletter
Zapisz się
POLECAMY
Norway Grants
Partnerzy