Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Ogłoszono nabór wniosków w ramach RPO WM - Małopolska chmura edukacyjna

Zarząd Województwa Małopolskiego, za pośrednictwem Małopolskiego Centrum Przedsiębiorczości, pełniącego funkcję Instytucji Pośredniczącej RPO WM na lata 2014-2020 oraz Instytucji Organizującej Konkurs, ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie projektów w ramach 10. Osi Priorytetowej Wiedza i kompetencje, Działania 10.1 Rozwój kształcenia ogólnego, Poddziałania 10.1.4 MAŁOPOLSKA CHMURA EDUKACYJNA, Typ projektu B. Małopolska chmura edukacyjna – część konkursowa Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 (konkurs nr RPMP.10.01.04-IP.01-12-002/21).

Projekty składane w ramach konkursu muszą realizować:

  • CEL TEMATYCZNY 10: Inwestowanie w kształcenie, szkolenie oraz szkolenie zawodowe na rzecz zdobywania umiejętności i uczenia się przez całe życie,
  • PRIORYTET INWESTYCYJNY 10 (i): Ograniczenie i zapobieganie przedwczesnemu kończeniu nauki szkolnej oraz zapewnianie równego dostępu do dobrej jakości wczesnej edukacji elementarnej oraz kształcenia podstawowego, gimnazjalnego i ponadgimnazjalnego, z uwzględnieniem formalnych, nieformalnych i pozaformalnych ścieżek kształcenia umożliwiających ponowne podjęcie kształcenia i szkolenia,
  • CEL SZCZEGÓŁOWY PODDZIAŁANIA 10.1.4: Podniesienie u uczniów kompetencji kluczowych oraz właściwych postaw niezbędnych na rynku pracy oraz indywidualizacja podejścia w szczególności do uczniów o szczególnych potrzebach.

Projekt powinien zakładać współpracę z beneficjentem koordynacyjnego projektu pozakonkursowego, tj. samorządem województwa – departamentem właściwym ds. edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

W ramach konkursu dofinansowanie można otrzymać wyłącznie na realizację typu B projektu Małopolska chmura edukacyjna – część konkursowa, co należy rozumieć jako zajęcia pozalekcyjne dla uczniów chcących rozwijać zainteresowania, mające na celu podniesienie kompetencji kluczowych oraz uniwersalnych umiejętności niezbędnych na rynku pracy. Zajęcia prowadzone będą według scenariuszy zajęć wypracowanych w ramach projektu koordynacyjnego, w formie zajęć dodatkowych wykorzystujących nowoczesne technologie komunikacyjne, tj.:

  • zajęć on-line,
  • kół naukowych.

Zajęcia, o których mowa powyżej mogą być realizowane:

  1. w szkołach wyposażonych w sprzęt/infrastrukturę umożliwiającą realizację zajęć on-line, spełniającą wymogi wskazane w Załączniku nr 1 b do Regulaminu konkursu lub
  2. w przypadku szkół niedysponujących sprzętem/infrastrukturą umożliwiającą realizację zajęć w trybie on-line, spełniającą wymogi wskazane w Załączniku nr 1 b do Regulaminu konkursu – w doposażonych w ramach 2. Osi RPO WM 2014-2020 (w ramach projektu komplementarnego do projektu koordynacyjnego, realizowanego w ramach Poddziałania 2.1.3) bibliotekach pedagogicznych i ich filiach lub MCDN i jego filiach, wskazanych w Regulaminie konkursu.

W jednym wniosku istnieje możliwość zaplanowania objęcia wsparciem zarówno szkół wyposażonych w sprzęt/infrastrukturę umożliwiającą realizację zajęć on-line, spełniających wymogi wskazane w Załączniku nr 1 b do Regulaminu konkursu, jak również szkół niedysponujących przedmiotowym sprzętem, infrastrukturą.
Projekty mogą być realizowane w następujących obszarach tematycznych oraz zgodnie z poniższym podziałem:

  1. Biologia: szkoły licealne i techniczne - Uniwersytet Jagielloński/ Uniwersytet Rolniczy w Krakowie/ Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie,
  2. Chemia:
    • szkoły licealne - Politechnika Krakowska,
    • szkoły techniczne - Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie,
  3. Fizyka: szkoły licealne i techniczne - Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie,
  4. Geografia: szkoły licealne i techniczne - Uniwersytet Jagielloński,
  5. Informatyka:
    • szkoły licealne - Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie,
    • szkoły techniczne - Wyższa Szkoła Ekologii i Turystyki w Suchej Beskidzkiej,
  6. Matematyka:
    • szkoły licealne - Uniwersytet Jagielloński,
    • szkoły techniczne - Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie,
  7. Przedsiębiorczość: szkoły licealne i techniczne - Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie,
  8. Język angielski:
    • szkoły licealne - Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie,
    • szkoły techniczne - Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie,
  9. Język niemiecki: szkoły licealne i techniczne - Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie,
  10. Język francuski: szkoły licealne i techniczne - Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie,
  11. Umiejętności uczenia się: szkoły licealne i techniczne - Fundacja Centrum Kopernika w Krakowie,
  12. Umiejętności pracy zespołowej w kontekście środowiska pracy: szkoły licealne i techniczne - Uniwersytet Jagielloński.

Zgodnie z SzOOP RPO WM o dofinansowanie projektu w ramach niniejszego konkursu mogą ubiegać się wszystkie podmioty z wyłączeniem osób fizycznych (nie dotyczy osób prowadzących działalność gospodarczą lub oświatową na podstawie przepisów odrębnych), w tym w szczególności organy prowadzące szkoły ponadgimnazjalne i ponadpodstawowe, w tym zawodowe. Powyższy katalog dotyczy zarówno Wnioskodawcy, jak i Partnera/Partnerów.

Zgodnie z kryterium Specyficzne warunki wstępne Wnioskodawca musi zagwarantować, iż dysponuje na dzień rozpoczęcia zajęć odpowiednim potencjałem technicznym i infrastrukturalnym w zakresie narzędzi TIK oraz dostępem do łącza internetowego na poziomie przepustowości umożliwiającym efektywną realizację projektu i wykazuje zdolność do realizacji projektu lub przedstawić plan osiągnięcia tej zdolności w związku z realizacją projektu.

Na dofinansowanie projektów w konkursie przeznaczono 4 172 553,61 PLN. Maksymalny procentowy poziom dofinansowania całkowitego wydatków kwalifikowalnych na poziomie projektu wynosi 95%. Wymagany jest wkład własny Wnioskodawcy w wysokości co najmniej 5% wydatków kwalifikowalnych. W ramach konkursu możliwe jest dofinansowanie wyłącznie projektów, których kwota dofinansowania wyrażona w PLN nie przekracza równowartości 100 000 EUR, w których koszty bezpośrednie rozliczane są w całości uproszczonymi metodami, tj. kwotami ryczałtowymi określonymi przez beneficjenta w oparciu o szczegółowy budżet projektu. Powyższy wymóg dotyczy projektów, w których wartość dofinansowania nie przekracza kwoty 454 710,00 PLN.

Nabór wniosków o dofinansowanie projektów trwa od 29 marca 2021 r. do 9 czerwca 2021 r. do godz. 15:00. Orientacyjny termin rozstrzygnięcia konkursu to październik 2021 r.

Szczegółowe informacje o konkursie dostępne są pod adresem: https://www.rpo.malopolska.pl/skorzystaj/nabory/poddzialanie-10-1-4--malopolska-chmura-edukacyjna---rpmp-10-01-04-ip-01-12-002-21

pokaż metkę
Autor: Wydział Strategii, Planowania i Monitorowania Inwestycji
Osoba publikująca: Agnieszka Sikora
Podmiot publikujący: NGO
Data publikacji: 2021-02-26
Data aktualizacji: 2021-02-26
Powrót

Zobacz także

Znajdź