górne tło

Konkurs pn. Fabryka EKO Pomysłów 2026

Fundacja Cemex „Budujemy Przyszłość” ogłosiła konkurs „Fabryka EKO Pomysłów”.

Projekty mogą być realizowane w obszarze Ochrona środowiska i klimatu oraz zrównoważony rozwój, np.:

Projekty muszą być realizowane w lokalizacjach zgodnych z poniższą listą:

O wsparcie mogą wnioskować:

  1. Organizacje pozarządowe w rozumieniu ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2025 r. poz. 1338).
  2. Osoby prawne i jednostki organizacyjne działające na podstawie przepisów o stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego w Rzeczpospolitej Polskiej, o stosunku Państwa do innych kościołów i związków wyznaniowych oraz o gwarancjach wolności sumienia i wyznania, jeżeli ich cele statutowe obejmują prowadzenie działalności pożytku publicznego.
  3. Stowarzyszenia jednostek samorządu terytorialnego.
  4. Spółdzielnie socjalne.
  5. Spółki akcyjne i spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, które nie działają w celu osiągnięcia zysku oraz przeznaczają całość dochodu na realizację celów statutowych oraz nie przeznaczają zysku do podziału między swoich członków, udziałowców, akcjonariuszy, pracowników.
  6. Kluby sportowe, uczniowskie kluby sportowe oraz związki sportowe w rozumieniu ustawy z dn. 25.06.2010 r. o sporcie (Dz. U. z 2026 r. poz. 95).
  7. Gminne ośrodki kultury działające na podstawie ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2025 r. poz. 1153, 1436) i ustawy z dnia 25 października 1991 r. o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej (Dz. U. z 2024 r. poz. 87, z 2025 r. poz. 1173.).
  8. Publiczne przedszkola, szkoły i placówki, o których mowa w ustawie z dnia 7.09.1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. z 2025 r. poz. 881, 1019 ) oraz placówki opiekuńczo – wychowawcze o których mowa w ustawie o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej z dnia 9.06. 2011 roku (Dz. U. z 2025 r. poz. 49, 1301).

Projekty mogą być realizowane od 21 maja 2026 r. do 30 listopada 2026 r.

Maksymalna kwota grantu wynosi 10 000 zł brutto. Wkład własny nie jest wymagany.

Formularz wniosku należy złożyć w terminie od 13 marca 2026 r. do 26 marca 2026 r. do godz. 16:00.

Odpowiedzi na pytania w zakresie Konkursu będą udzielane za pośrednictwem poczty elektronicznej, pod adresem konkursy@budujemyprzyszlosc.org.pl oraz telefonicznie pod numerem 885 992 780 wyłącznie w następujących terminach:

Webinar dla Wnioskodawców odbędzie się w dniu 16 marca 2026 r. o godz. 14.00. Link do spotkania zostanie przesłany za pośrednictwem poczty elektronicznej, po zgłoszeniu zainteresowania na adres: konkursy@budujemyprzyszlosc.org.pl

Szczegółowe informacje o konkursie można znaleźć pod adresem: https://www.cemex.pl/zrownowazony-rozwoj/fundacja/konkurs-grantowy-fabryka-pomyslow