górne tło

V edycja międzynarodowego programu 'Genzyme Patient Leadership Awards'

Ruszyła piąta edycja międzynarodowego programu Genzyme Patient Leadership Awards. Organizacje działające na rzecz poprawy sytuacji osób zmagających się z lizosomalnymi chorobami spichrzeniowymi, mogą ubiegać się o granty o łącznej wartości 50 tysięcy dolarów na realizację planowanych akcji społecznych.

Program Genzyme PAL Awards powstał w 2011 roku z myślą o wsparciu organizacji pacjentów na całym świecie działających na rzecz osób dotkniętych lizosomalnymi chorobami spichrzeniowymi (LChS). Jest to grupa bardzo rzadkich chorób uwarunkowanych genetycznie, w których na skutek braku aktywności jednego z enzymów dochodzi do spichrzenia różnych substancji w lizosomach a w konsekwencji do defektów metabolicznych. W Polsce jak i na całym świecie choroby te są wciąż mało znane, pacjenci borykają się z trudnościami w uzyskaniu szybkiej i właściwej diagnozy oraz z poczuciem izolacji i brakiem zrozumienia ze strony społeczeństwa.

Program PAL Awards jest otwarty dla organizacji non-profit pacjentów, stowarzyszeń zawodowych i instytucji akademickich. W bieżącym roku rozpatrywane będą jedynie wnioski obejmujące współpracę pomiędzy dwoma lub więcej organizacjami. Wnioskodawcy mogą współpracować z inną grupą pacjentów, stowarzyszeniem zawodowym i / lub instytucją akademicką. Organizacje nie muszą pochodzić z tego samego kraju i mogą działać na rzecz różnych lizosomalnych chorób spichrzeniowych.

Propozycje projektów mogą być składane w języku ojczystym kandydata. Wszystkie propozycje dla celów oceny zostaną przetłumaczone na język angielski.

Aby zgłosić swój pomysł do konkursu, należy opisać propozycję projektu na trzech stronach maszynopisu przedstawiając idę planowanego przedsięwzięcia oraz sporządzić szczegółowo zaplanowany budżet, wypełnić formularz zgłoszeniowy i podpisać regulamin uczestnictwa. Nagrody nie będą mogły otrzymać projekty już zrealizowane.

Ostateczny termin składania wniosków upływa w dniu 30 września 2015. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone publicznie w grudniu bieżącego roku.

Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie internetowej pod adresem: https://www.genzymeadvocacyawards.com/about.aspx

 

 

Informację przygotowało Biuro Funduszy Europejskich Urzędu Miasta Krakowa.