górne tło

Konkurs ofert na realizację zadań publicznych w dziedzinie turystyki - nowy termin składania wniosków

Zarząd Województwa Małopolskiego ogłosił otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych Województwa Małopolskiego w dziedzinie turystyki w 2020 roku pn. „Małopolska Gościnna – II edycja”.

Konkurs ma na celu wyłonienie ofert i zlecenie podmiotom prowadzącym działalność pożytku publicznego realizację zadań publicznych Województwa Małopolskiego w dziedzinie turystyki, odpowiadających celom „Programu współpracy z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2020”.

W ramach konkursu przewiduje się dofinansowanie/sfinansowanie następujących zadań,w ramach:

Priorytetu nr 1 pn.: Tworzenie, rozwój, aktywizacja i promocja oferty turystycznej i produktów turystycznych w zakresie turystyki miejskiej i kulturowej oraz religijnej i pielgrzymkowej, w tym szlaków dziedzictwa kulturowego, historycznego oraz religijnego.

W ramach priorytetu planuje się dofinansowanie m.in. następujących zadań:

Z uwagi na fakt, iż w 2020 r. przypada 100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II, o dofinansowanie ubiegać się mogą projekty zakładające realizację wydarzeń towarzyszących w/w jubileuszowi. W przypadku realizacji w/w projektów Oferenci zobowiązani będą do stosowania logotypu stworzonego z okazji obchodzonego jubileuszu, po uprzednim kontakcie z Województwem Małopolskim.

Priorytetu nr 2 pn.: Tworzenie, rozwój, aktywizacja i promocja oferty turystycznej i produktów turystycznych w zakresie turystyki krajoznawczej, aktywnej i wypoczynkowej, turystyki na terenach wiejskich, w tym enoturystyki i ekoturystyki.

W ramach priorytetu planuje się dofinansowanie m.in. następujących działań:

Priorytetu nr 3 pn.: Małopolska – Centrum Turystyki Aktywnej – Opracowanie koncepcji modelowego schroniska górskiego w oparciu o przykładową lokalizację na Lubaniu.

W ramach priorytetu planuje się dofinansowanie zadania mającego na celu przygotowanie i przeprowadzenie „Konkursu architektonicznego na opracowanie koncepcji modelowego schroniska górskiego w oparciu o przykładową lokalizację na Lubaniu”. W ramach zadania przygotowany zostanie szkic architektoniczny modelowego obiektu schroniska górskiego na potrzeby opracowania w przyszłości dokumentacji pod pozwolenie na budowę.

Priorytetu nr 4 pn.: Łączy nas Małopolska Turystyka.

W ramach priorytetu planuje się dofinansowanie m.in. następujących działań:

Priorytet dedykowany podmiotom zrzeszającym branżę turystyczną w wymiarze lokalnym i regionalnym, tj. Lokalnym Organizacjom Turystycznym, Izbom Turystycznym, itp.

Priorytetu nr 5 pn.: Juromania 2020 – Święto Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

W ramach priorytetu planuje się dofinansowanie wydarzeń organizowanych w obiektach na terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Dofinansowane zostaną wydarzenia które obejmują:

Priorytetu nr 6 pn.: Promocja Juromanii 2020 – Święta Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

W ramach priorytetu planuje się sfinansowanie zadania polegającego na prowadzeniu działań promocyjnych związanych z organizacją Juromanii 2020 – Święta Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

Priorytetu nr 7 pn.: „Małopolska Ekoturystyka – zrównoważony rozwój turystyczny regionu”.

W ramach priorytetu planuje się sfinansowanie zadania polegającego na promocji ekowycieczek opracowanych przez Województwo Małopolskie w oparciu o potencjał przyrodniczy i kulturowy regionu, m.in. poprzez ich druk; ponadto w ramach zadania opracowane zostaną nowe propozycje ekowycieczek (w tym m.in. pieszych i rowerowych) skierowanych do mieszkańców i turystów odwiedzających region.

Priorytetu nr 8 pn.: IV edycja Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego
w obszarze turystyki – zadanie pn. „Akademia małego Turysty na Podhalu – Profilaktyka i Bezpieczeństwo w górach”.

W ramach priorytetu planuje się sfinansowanie zadania polegającego na zorganizowaniu cyklu szkoleń (teoretycznych i praktycznych) dla dzieci i młodzieży z małopolskich szkół (przedział wiekowy 10-19 lat; obszar Powiatu Myślenickiego – Gmina Tokarnia i Gmina Lubień, Powiatu Suskiego – Gmina Jordanów, Powiatu Nowotarskiego – Gmina Miasto Nowy Targ, Gmina Rabka-Zdrój, Gmina Szczawnica, Gmina Krościenko nad Dunajcem, Gmina Ochotnica Dolna, Gmina Czarny Dunajec) w zakresie bezpiecznych form uprawiania turystyki w górach; ponadto w ramach zadania zakupione zostaną 2 apteczki medyczne z wyposażeniem, celem realizacji szkoleń praktycznych.

Priorytetu nr 9 pn.: IV edycja Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego
w obszarze turystyki – zadanie pn. „Szlak Kajakowy Dłubnia – Nowa Huta”.

W ramach priorytetu planuje się sfinansowanie zadania polegającego na wytyczeniu szlaku turystycznego wodnego na rzece Dłubni w Nowej Hucie, na jej odcinku od Zalewu Nowohuckiego (start spływu) do Yacht Klubu Polskiego Kraków – os. Mogiła, Przystań nad Wisłą (meta spływu) oraz jego promocji; ponadto w ramach zadania zostanie wykonana koncepcja projektu miejsca bezpiecznego wodowania kajaków na starcie spływu.

Zlecenie w/w zadań odbywać się będzie w formie wsparcia lub powierzenia realizacji tych zadań wraz z udzieleniem dotacji na dofinansowanie lub sfinansowanie ich realizacji.

Zarząd Województwa Małopolskiego przeznaczył na realizację zadań wybranych w ramach konkursu środki finansowe do kwoty ogółem 2 279 000 zł.

O przyznanie dotacji mogą ubiegać się organizacje pozarządowe, zgodnie z art. 3 ust. 2 oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 688 ze zm.), oraz stowarzyszenia zwykłe zgodnie z ustawą z dnia 7 kwietnia 1989 r. Prawo o stowarzyszeniach (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 713 ze zm.), jeśli ich cele statutowe są zgodne z obszarem, celami i założeniami konkursu w jakim realizowane jest zadanie, tj. turystyką i krajoznawstwem.

Termin składania ofert upływa w dniu 15 kwietnia 2020 roku.

Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie internetowej pod adresem: https://bip.malopolska.pl/umwm,a,1734647,otwarty-konkurs-ofert-na-realizacje-zadan-publicznych-wojewodztwa-malopolskiego-w-dziedzinie-turysty.html