górne tło

Podwójnie wykluczeni i wykluczone - poradnik na czas pandemii

W czasach pandemii COVID – 19, każdy z nas przeżywa trudny czas. Poczucie strachu, zagrożenia, stres związany ze zdrowiem, pracą i finansami towarzyszą nam każdego dnia. Rada ds. Równego Traktowania przygotowała specjalny poradnik na czas pandemii, o pomocy dedykowanej grupom narażonym na wykluczenie, osób z niepełnosprawnością, osób doświadczających przemocy, osób LGBT + oraz obcokrajowcom i obcokrajowczyniom.

Wielu osobom uczucie osamotnienia, wykluczenia i izolacji nie jest obce, bo jako przedstawiciele mniejszości narażonych na wykluczenie doświadczali i doświadczyły tego niestety także przed koronawirusem.

Z tego względu, ostatni czas może być tym bardziej trudny, kiedy często utracone zostało bezpośrednie wsparcie społeczności, przyjaciół i przyjaciółek oraz środowisk.

Rada ds. Równego Traktowania działa na rzecz miasta otwartego, wolnego od dyskryminacji i nietolerancji, miasta, gdzie każdy czuje się u siebie. Dlatego, chcąc zadbać o to, by nikt nie czuł, że pozostał bez wsparcia w tym ciężkim okresie, Rada przygotowała specjalny poradnik na czas pandemii, o pomocy dedykowanej dla grup narażonych na wykluczenie, dla osób z niepełnosprawnością, dla osób doświadczających przemocy, dla osób LGBT + oraz dla obcokrajowców i obcokrajowczyń, gdzie zebrane zostały wszystkie kluczowe informacje, porady, numery telefonów i publikacje, które mogą się przydać w pandemicznej rzeczywistości.

„Nadzieja przychodzi do człowieka wraz z drugim człowiekiem” – Dante Alighieri

Zapraszamy do zapoznania się z poradnikiem TUTAJ.