Głównym celem projektu GENERATOR INNOWACJI. SIECI WSPARCIA 2 jest wypracowanie i przetestowanie innowacyjnych rozwiązań (usług i produktów), służących poprawie jakości życia osób starszych (60+) i ich opiekunów w ramach zaproponowanych inicjatyw oddolnych, w celu włączenia społecznego, integracji społecznej oraz zawodowej tych grup.
Bezpośrednim wsparciem w projekcie w formie dotacji o maksymalnej wysokości 50 tysięcy złotych, objęte zostaną pięćdziesiąt cztery nowatorskie pomysły. Uczestnicy projektu będą pochodzili z różnych środowisk i będą reprezentowali różne doświadczenia i dyscypliny. Znajdą się wśród nich m.in. osoby starsze, opiekunowie, działacze społeczni, projektanci usług, artyści, designerzy, programiści, psycholodzy i badacze.
Ogłoszony nabór dotyczy nowatorskich rozwiązań, które odpowiedzą na jedno z poniższych wyzwań:
Poszukiwane są pomysły:
Zgłaszając swój pomysł można zyskać:
Pomysły mogą zgłaszać osoby indywidualne i grupy nieformalne, podmioty prywatne i podmioty publiczne, w tym organizacje pozarządowe, spółdzielnie socjalne, firmy.
Ponadto przedstawiciele różnych dyscyplin, z różnym doświadczeniem, m.in.: działalność społeczna, edukacyjna i medyczna, artyści, designerzy, projektanci usług, programiści, psycholodzy, socjolodzy, opiekunowie.
Pomysł na innowację można zgłosić do 30 października 2020 r.
Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie internetowej pod adresem: http://sieciwsparcia.pl/