górne tło

Nabór wniosków w ramach programu Niezależna Edukacja Medyczna

GlaxoSmithKline zaprasza do składania wniosków w ramach programu Niezależna Edukacja Medyczna.

Celem programu jest wspieranie inicjatyw, które będą przyczyniać się do poprawiania stanu wiedzy przedstawicieli zawodów medycznych, a co za tym idzie lepszej opieki nad pacjentami. Finansowane będą inicjatywy edukacyjne przynoszące konkretne rezultaty w zakresie obszarów terapeutycznych, w których istnieją niezaspokojone potrzeby pacjentów.

GSK wspiera niezależną edukację medyczną na zasadach rynkowych; opracowywanie treści, kwestie logistyczne, doboru kadry, wykładowców czy uczestników pozostają poza kontrolą GSK.

Wszystkie złożone wnioski muszą odpowiadać wyszczególnionym poniżej obszarom terapeutycznym:

  1. Choroby układu oddechowego
  1. Szczepienia, choroby i czynniki chorobotwórcze, którym można zapobiec dzięki szczepieniom
  1. Onkologia
  1. HIV.

Wnioski mogą dotyczyć więcej niż jednej choroby lub szerzej ujętego obszaru terapeutycznego, jednak program edukacyjny musi koncentrować się na obszarze lub obszarach zainteresowania GSK, w którym lub w których firma GSK posiada produkt/y dopuszczony/e do obrotu. GSK nie będzie finansować programów dotyczących obszarów, w których nie posiada produktu dopuszczonego do obrotu lub ma jedynie produkt/y w fazie rozwoju.

W ramach programu wprowadzono wymóg wykazania przez niezależny podmiot – w oparciu o obiektywne wskaźniki – że dany program przyczyni się do poprawy praktyki medycznej oraz stanu zdrowia pacjentów. GSK ma świadomość, że większość programów edukacyjnych zakłada realizację powyższych celów, jednak chce wspierać finansowo te, które w jej ocenie mają największy potencjał ich osiągnięcia.

O granty edukacyjne mogą ubiegać się następujące organizacje zarejestrowane w Polsce:

Limit środków przeznaczony przez GSK na realizację pojedynczego projektu wynosi nie więcej niż 50 000 zł. W uzasadnionych przypadkach GSK dopuszcza możliwość wnioskowania o wyższą kwotę. Wnioskowana kwota (wraz ze wszystkimi innymi transferami wartości od GSK w bieżącym roku) nie może przekroczyć 25% rocznego przychodu organizacji (w oparciu o średni przychód z poprzedniego roku i plan finansowy na bieżący rok).

Szczegółowe informacje o programie dostępne są pod adresem: https://pl.gsk.com/pl/%C5%9Brodowisko-medyczne/niezale%C5%BCna-edukacja-medyczna/