Centrum Obywatelskie – ul. Reymonta 20 i Krakowskie Forum Organizacji Społecznych KraFOS zapraszają na dwudniowe szkolenie, które odbędzie się w ramach zbliżającego się Święta NGO.
Jeśli czują Państwo potrzebę rozwijania swojej umiejętności pozytywnego spojrzenia na świat, jeśli aspirują Państwo do odkrycia swoich potrzeb i wartości, jeśli pragną Państwo nauczyć się nazywać i wyrażać swoje emocje, jeśli dążą Państwo do opanowania sztuki wartościowej komunikacji w przestrzeni szacunku, jeśli chcą Państwo odkryć "jakim jesteście kolorem, aby umieć rozmawiać z innymi kolorami", i jeśli pragną Państwo uwolnić w sobie obrazy kreujące Państwa potencjał w działaniu, oraz zatrzymać się, by zobaczyć świat i poznać skuteczne sposoby komunikacji – to właśnie dla Państwa przygotowaliśmy wyjątkową ofertę.
Zapraszamy na autorski warsztat rozwojowy „Komunikacja i współpraca w zespole czyli przez fotografie w głąb siebie”! Będzie to twórczy czas wspólnej przygody doświadczania inspirującej przestrzeni rozwoju, wiedzy i wymiany obserwacji, poglądów i refleksji.
FOTOcoaching© – autorska metoda pracy stworzona przez Małgorzatę Pióro, oparta na zestawach fotografii, które stają się inspiracją do własnego rozwoju osobistego, do sięgania w głębsze pokłady ludzkiego funkcjonowania do przekonań i wartości. Pomaga pełniej zrozumieć siebie, odkryć swoje mocne strony, w czym tkwi potencjał danej osoby oraz nakierować go na skuteczne działanie. Pokazuje za pomocą fotografii jak rozpoznać i nazwać swoje emocje, trudności, wartości i cele. W ten sposób pomaga określić kierunek działania i stworzyć plan realizacji. Ćwiczenia FOTOcoachingowe są każdorazowo dostosowane do indywidualnych potrzeb osób biorących udział w warsztatach oraz do celów jakie stawia przed prowadzącą organizacja.
Metody:
Szkolenie będzie się odbywało w formie mini–wykładu oraz zajęć praktycznych (warsztatów). Zajęcia praktyczne opierały się będą na bezpośredniej pracy z uczestnikami szkolenia poprzez ćwiczenia na fotografiach, dyskusje, test kolorów Junga i burzę mózgów, a także na fotografowaniu. Praca będzie miała charakter indywidualny jak również grupowy.
Warunki szkolenia:
Dzień pierwszy – 21 listopada
Termin: 21 listopada 2023 roku
Start: godzina 16:00
Czas trwania: 4 godzin
Miejsce: Centrum Obywatelskie – ul. Reymonta 20 (Stadion Miejski)
Chcesz wziąć udział? Wypełnij krótki formularz zgłoszeniowy.
Dzień drugi – 23 listopada
Termin: 23 listopada 2023 roku
Start: godzina 16:00
Czas trwania: 4 godzin
Miejsce: Centrum Obywatelskie – ul. Reymonta 20 (Stadion Miejski)
Chcesz wziąć udział? Wypełnij krótki formularz zgłoszeniowy.
Korzyści dla uczestników szkolenia:
Szkolenie prowadzi:
Małgorzata Pióro – artysta fotografik, pedagog, socjolog, arteterapeuta, wykładowca, certyfikowany trener, trener „doświadczania”, trener metody „Biegun” Marka Kamińskiego, facylitator, podróżniczka.
Jest osobą pełną pasji, pozytywnej energii i ciekawości świata. Spełnia swoje marzenia. Podczas podróży dzieli się swoim entuzjazmem i swoim spojrzeniem na świat z osobami, które spotyka na swojej drodze. Kocha naturę. Wspiera osoby na drodze zmiany, motywuje je do odkrywania swoich zasobów i pragnień serca. Uwielbia smakować kawę, muzykę i zatrzymywać chwile na fotografiach. Kocha wyzwania i przygody.
Posiada około 1000 godzin doświadczenia w zakresie szkolenia dorosłych. Prowadziła autorskie warsztaty Sztuka Patrzenia w Londynie, Dublinie i Lwowie, a także w różnych miastach Polski. W Krakowie współprowadziła warsztaty fotograficzne Przygoda z Fotografią. Prowadzi szkolenia i warsztaty w korporacjach (m.in. koncern Beiersdorf, Lotos, Invena, Forglass, Ingenico, Polwax, BIK, Global Motion i spółka skarbu państwa Poczta Polska), a także zajęcia indywidualne z autorskiej metody pracy fotocoachingowej – Metafora Głębi – inspiring image, którą wykładała na studiach podyplomowych na Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Realizuje zajęcia rozwojowe i fotograficzne dla dzieci, młodzieży i dorosłych w ramach projektów unijnych. Realizuje autorski projekt spacerów fotograficznych z Muzeum Fotografii.