górne tło

Bezpłatne szkolenie online pod nazwą Jak założyć fundację

Centrum Obywatelskie Centrum C 10 przygotowało cykl bezpłatnych szkoleń online pod tytułem „Zakładanie i rozwój NGO ” – informacje praktyczne”. 29 kwietnia zapraszamy na trzecią część cyklu – „Jak założyć fundację?”

Komu dedykowane są szkolenia

Szkolenia dedykowane są przede wszystkim osobom chcącym rozpocząć działalność w trzecim sektorze. W trakcie spotkań będą także podejmowane zagadnienia ważne dla już działających organizacji, dotyczące na przykład uzyskania statusu organizacji pożytku publicznego (OPP).

Kiedy odbędzie się szkolenie

Szkolenie odbędzie się online w dniu 29 kwietnia 2024 roku w godzinach 16:00–18:00

W sposób przystępny przybliżona zostanie praktyczna strona tworzenia fundacji, czyli organizacji pozarządowej, której podstawą jest majątek przeznaczony przez jej założyciela na określony, społecznie lub gospodarczo użyteczny cel.

Aby, wziąć udział w szkoleniu należy uzupełnić formularz zgłoszeniowy.

Na podany w formularzu adres e-mail przesłane zostaną informacje niezbędne do wzięcia udziału w szkoleniu.

Agenda szkolenia:

  1. Wprowadzenie: powitanie uczestników i krótka prezentacja prowadzącego.
  2. Czym jest fundacja?
  1. Kroki do założenia fundacji.
  1.  Prawne i podatkowe aspekty działalności fundacji.
  1.  Działalność i finansowanie fundacji.
  1.  Kontakt z uczestnikami: pytania i odpowiedzi.
  1. Podsumowanie i zakończenie.

Dla kogo przeznaczone jest szkolenie?

Szkolenia przeznaczone są dla mieszkanek i mieszkańców Krakowa, a także przedstawicielek i przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz grup nieformalnych działających lub zamierzających działać na rzecz mieszkanek i mieszkańców Gminy Miejskiej Kraków.

Kto poprowadzi szkolenie

Szkolenia poprowadzi Rafał Wąsik – starszy inspektor wojewódzki w administracji samorządowej, doradca dla organizacji pozarządowych w kilku województwach, wielokrotnie pełniący funkcje przewodniczącego komisji oceny projektów w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Przygotowany przez Centrum Obywatelskie Centrum C 10 cykl zapewni uczestniczkom i uczestnikom niezbędne narzędzia i praktyczne wskazówki dotyczące tworzenia i prowadzenia organizacji pozarządowej. Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynacie Państwo swoją przygodę z NGO, czy też już prowadzicie działalność, organizowane przez Centrum webinaria pomogą Państwu w osiągnięciu celów i efektywnym działaniu.

Więcej informacji na temat całego cyklu znajduje się na stronie internetowej Centrum Obywatelskiego Centrum C 10.

Na wszystkie spotkania obowiązuje jeden formularz zgłoszeniowy.

Każda osoba, która weźmie udział w co najmniej czterech spotkaniach otrzyma imienny certyfikat potwierdzający uczestnictwo w formie elektronicznej.

W razie pytań zachęcamy do kontaktu z Centrum Obywatelskim Centrum C 10 drogą mailową: c10@ipp.expert, bądź telefoniczną: nr 578 562 000.