górne tło

Bezpłatny cykl szkoleń pod nazwą Zakładanie i rozwój NGO - informacje praktyczne

Centrum Obywatelskie Centrum C 10 przygotowało cykl szkoleń online pod tytułem „Zakładanie i rozwój NGO – informacje praktyczne”.

Komu dedykowane są szkolenia

Szkolenia dedykowane są przede wszystkim osobom chcącym rozpocząć działalność w trzecim sektorze. W trakcie spotkań będą także podejmowane zagadnienia ważne dla już działających organizacji, dotyczące np. uzyskania statusu organizacji pożytku publicznego (OPP). Na wszystkie spotkania obowiązuje jeden formularz zgłoszeniowy.

Centrum Obywatelskie Centrum C 10 zachęca do udziału we wszystkich częściach, ale istnieje również możliwość uczestnictwa w wybranych spotkaniach. W formularzu zgłoszeniowym można zaznaczyć, w których częściach chce się wziąć udział.

Kiedy odbędzie się szkolenie

Szkolenie odbędzie się 20 maja 2024 roku w godzinach 16:00–18:00. Centrum zaprasza na czwartą część cyklu – „Jak założyć stowarzyszenie?”

W przystępny sposób przybliżymy praktyczną stronę tworzenia dobrowolnych, samorządnych, trwałych zrzeszeń o celach niezarobkowych, czyli stowarzyszeń.

Aby, wziąć udział w szkoleniu należy uzupełnić formularz zgłoszeniowy.

Na podany w formularzu adres e-mail przesłane zostaną informacje niezbędne do wzięcia udziału w szkoleniu.

Podczas spotkania uczestniczki i uczestnicy zdobędą wiedzę na temat:

Szkolenie przeznaczone są dla mieszkanek i mieszkańców Krakowa, a także przedstawicielek i przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz grup nieformalnych działających lub zamierzających działać na rzecz mieszkanek i mieszkańców Gminy Miejskiej Kraków.

Webinarium poprowadzi Rafał Wąsik – starszy inspektor wojewódzki w administracji samorządowej, doradca dla organizacji pozarządowych w kilku województwach, wielokrotnie pełniący funkcje przewodniczącego komisji oceny projektów w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Przygotowany przez Centrum Obywatelskie Centrum C 10 cykl zapewni uczestniczkom i uczestnikom niezbędne narzędzia i praktyczne wskazówki dotyczące tworzenia i prowadzenia organizacji pozarządowej. Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynacie Państwo swoją przygodę z NGO, czy też już prowadzicie działalność, organizowane przez Centrum webinaria pomogą Państwu w osiągnięciu celów i efektywnym działaniu.

Więcej informacji na temat całego cyklu można znaleźć na stronie Centrum Obywatelskie Centrum C 10.

Każda osoba, która weźmie udział w co najmniej czterech spotkaniach otrzyma imienny certyfikat potwierdzający uczestnictwo w formie elektronicznej.

W razie pytań zachęcamy do kontaktu z Centrum Obywatelskim Centrum C 10 drogą mailową: c10@ipp.expert, bądź telefoniczną: nr 578 562 000. Zapraszamy również do siedziby Centrum Obywatelskiego Centrum C 10 (os. Centrum C 10, wejście od al. Przyjaźni).