górne tło

Centrum Integracji Społecznej – miejsce, które daje nadzieję i możliwości

Jak skutecznie połączyć reintegrację społeczną z zawodową? Jak realnie wspierać osoby, które chcą powrócić na rynek pracy po kryzysach zawodowych czy osobistych? To pytania, na które odpowiedzi udzieli warsztat: „Centrum Integracji Społecznej – szansa na reintegrację społeczną i zawodową osób niepracujących z powodu wieku, choroby, niepełnosprawności czy kryzysów życiowych” organizowany przez krakowską Fundację Przestrzeń Rozwoju.

Warsztat odkryje potencjał i znaczenie Centrum Integracji Społecznej (CIS) – miejsca, gdzie idea ekonomii społecznej przeradza się w konkretne działania, a ludzie otrzymują wsparcie.

Podczas warsztatu będzie można poznać specyfikę funkcjonowania CIS i dowiedzieć się, jak w praktyce wygląda reintegracja społeczno–zawodowa. Prowadzące spotkanie opowiedzą nie tylko o teoretycznych podstawach działania Centrum, ale także o możliwościach jakie daje osobom, które pozostawały poza rynkiem pracy przez wiele lat.

Wydarzenie będzie także okazją do nawiązania kontaktu z profesjonalistami, którzy na co dzień tworzą przestrzeń do rozwoju i aktywizacji zawodowej.

Gdzie i kiedy?

Część teoretyczna warsztatu odbędzie się 18 listopada, a część praktyczna (wizyta studyjna w CIS) w dniu 21 listopada w budynku Klastra Innowacji Społeczno–Gospodarczych przy ulicy Zabłocie 20.

Więcej informacji

Szczegółowe informacje o warsztacie na stronie przestrzenrozwoju.org.

Warsztat odbywa się w ramach projektu „Porozmawiajmy o reintegracji – budujemy koalicję”, który jest realizowany przez Fundację Przestrzeń Rozwoju.

Partnerami projektu są następujące instytucje i organizacje:

Gmina Miejska Kraków,

Grodzki Urząd Pracy w Krakowie,

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie,

Małopolski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej.


Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021–2030.