Komunikat archiwalny

Zaproszenie do udziału w programie dotyczącym programowania

Fundacja TechSoup zaprasza do udziału w programie Meet and Code. Zgłoszenia można przesyłać do 15 września 2017 r.

Zaproszenie do udziału w programie dotyczącym programowania
Fot. Pixabay

Organizatorami inicjatywy są SAP oraz partnerzy tworzący sieć TechSoup Europe. W Polsce projekt realizuje Fundacja TechSoup prowadząca program TechSoup Polska, Technologie.org.pl oraz różnorodne działania edukacyjno-informacyjne skierowane do organizacji pozarządowych, a także koordynująca działania sieci TechSoup Europe.

Inicjatywa finansowana jest przez firmę SAP. Program, wraz z partnerami TechSoup Europe, przygotowała niemiecka organizacja Haus des Stiftens gGmbH, która zarządza funduszami przekazanymi przez SAP („Fundusze SAP”). W inicjatywę Meet and Code zaangażowanych jest również wielu innych sponsorów.

Celem wydarzeń jest pokazanie młodym ludziom, jak dobrą zabawą może być programowanie oraz jak za pomocą kodowania wprowadzić w życie swoje pomysły. Wydarzenie może być zorganizowane w formie hakatonu, warsztatu programistycznego, wykładu, wydarzenia filmowego, zawodów, nocy kodowania, kursu dotyczącego robotyki itp. Więcej pomysłów na wydarzenia, prezentacji oraz przydatnych narzędzi na http://codeweek.eu/resources/.

Udział w programie mogą wziąć jedynie organizacje pozarządowe z Austrii, Bułgarii, Chorwacji, Czech, Niemiec, Węgier, Kazachstanu, Polski, Rumuni, Rosji, Serbii, Słowacji, Słowenii, Szwajcarii oraz Ukrainy, które wyrażą chęć przeprowadzenia wydarzeń, związanych z kodowaniem w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania (7-22 października 2017), skierowanych do dzieci, oraz młodzieży w wieku od 8 do 24 lat.

Każde wydarzenie ocenione pozytywnie otrzyma maksymalnie 400 euro na realizację.

Pomysły na wydarzenia można zgłaszać wyłącznie drogą elektroniczną na stronie www.meet-and-code.org od 1 lipca do 15 września 2017 roku. Mile widziane jest zgłaszanie przez organizacje więcej niż jednego pomysłu.

Więcej informacji można znaleźć pod adresem: https://www.meet-and-code.org/

Pokaż metkę
Autor: Biuro Funduszy Europejskich UMK
Osoba publikująca: ANGELIKA SAŁAPA-GICALA
Podmiot publikujący: NGO
Zobacz także
Newsletter
newsletter
Zapisz się
Norway Grants
Partnerzy