Komunikat archiwalny

Konkurs ''Turniej Innowacji Społecznych''

Instytut Europejskiego Banku Inwestycyjnego zaprasza do udziału w konkursie „Turniej Innowacji Społecznych”. Wnioski można składać do 6 marca 2018 r.

Konkurs ''Turniej Innowacji Społecznych''
Fot. Pixabay

Turniej jest flagową inicjatywą Programu Społecznego. Ma on promować tworzenie innowacyjnych pomysłów oraz identyfikować/nagradzać możliwości zapewniające znaczne korzyści społeczne lub ukazujące najlepsze praktyki z rzeczywistymi, skalowalnymi rezultatami.

Projekty zazwyczaj dotyczą szerokiego zakresu dziedzin, począwszy od edukacji i opieki zdrowotnej po środowisko naturalne lub miejskie, od nowych technologii po nowe systemy i nowe procesy.

Turniej składa się z dwóch rund. Komitet Selekcyjny wybierze spośród zgłoszeń do 15 finalistów. Podczas finału, który odbędzie się w Kopenhadze (Dania) w dniu 23 października br. finaliści będą prezentować swoje projekty. Nagrody otrzymają 4 projekty:

  • dwa w kategorii ogólnej – nagroda za I miejsce (50 000 €) oraz za II miejsce (20 000 €)
  • dwa w kategorii specjalnej (projekty dotyczące zrównoważonego rozwoju ze szczególnym naciskiem na gospodarkę o obiegu zamkniętym) – nagroda za I miejsce (50 000 €) oraz za II miejsce (20 000 €).

Zwycięzca pierwszej nagrody w kategorii ogólnej skorzysta również z voucheru mentorskiego EY. Ponadto, nagrodą jest oraz sześciomiesięczna rezydencja w IRIS, inkubatorze społecznym utworzonym w Amarante w Portugalii.

W Turnieju mogą wziąć udział: organizacje non-profit oraz organizacje działające dla zysku, przede wszystkim prowadzone przez młodych przedsiębiorców i przedsiębiorstwa społeczne, departamenty społecznej odpowiedzialności działające w przedsiębiorstwach prywatnych, organizacje pozarządowe, podmioty rządowe lub jednostek samorządu terytorialnego oraz społeczności uniwersyteckie, a także zespoły studentów.

Turniej otwarty jest dla osób indywidualnych lub zespołów z państw członkowskich Unii Europejskiej, krajów kandydujących oraz potencjalnych kandydatów do UE, a także z państw członkowskich EFTA, które złożą wnioski planowane do wdrożenia w jednym lub więcej takich krajów.

Pojedynczy wnioskodawca może złożyć dowolną liczbę wniosków.

Wnioski można składać do 6 marca 2018 r. do godz. 23:59.

Więcej informacji można uzyskać pod adresem institute@eib.org oraz na stronie internetowej: https://institute.eib.org/whatwedo/social-2/social-innovation-tournament-2/

Pokaż metkę
Autor: Biuro Funduszy Europejskich UMK
Osoba publikująca: AGNIESZKA SIKORA
Podmiot publikujący: NGO
Zobacz także
Newsletter
newsletter
Zapisz się
Norway Grants
Partnerzy