Komunikat archiwalny

Drugi nabór wniosków w ogólnopolskim projekcie „Pożyczki na kształcenie”

1 lutego 2018 roku rozpoczął się kolejny nabór chętnych do uczestnictwa w projekcie „Pożyczki na kształcenie”, dzięki któremu można sfinansować dowolny kurs, szkolenie lub studia podyplomowe oraz uzyskać do 25% umorzenia.

Drugi nabór wniosków w ogólnopolskim projekcie „Pożyczki na kształcenie”
Fot. Pixabay

Ogólnopolski projekt „Pożyczki na kształcenie” to pilotaż nowej formy finansowania kształcenia ustawicznego osób dorosłych, uruchomiony w ramach Programu Wiedza Edukacja Rozwój. Projekt jest realizowany przez partnerstwo Agencji Rozwoju Regionalnego w Starachowicach oraz Fundacji Fundusz Współpracy (operatorzy pożyczek).

Wysokość pożyczki to minimum 600 zł i maksimum 100 000 zł, a kształcenie nie może trwać dłużej niż 24 miesiące. Pożyczkę możesz przeznaczyć na studia podyplomowe, kursy, szkolenia oraz inne formy kształcenia osób dorosłych oferowane przez krajowe i zagraniczne podmioty.

Pożyczki są dostępne dla każdej pełnoletniej osoby, która pracuje (w ramach każdej formy zatrudnienia), jak i dla osób samozatrudnionych oraz niepracujących (bezrobotnych, na urlopach wychowawczych itp.).

Nie ma żadnych dodatkowych warunków, np. związanych z miejscem zamieszkania, statusem na rynku pracy, wiekiem czy płcią. Pożyczki są nieoprocentowane i nie wiążą się z dodatkowymi prowizjami czy opłatami za przyznanie pożyczki.

Kwota zaplanowana na pożyczki w drugim naborze wynosi 12,5 mln zł.

Nabór wniosków potrwa do 31 maja 2018 r. lub do wyczerpania środków.

Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie internetowej pod adresem: https://www.power.gov.pl/strony/wiadomosci/nie-przegap-rusza-drugi-nabor-w-projekcie-pozyczki-na-ksztalcenie/

 

Pokaż metkę
Autor: Biuro Funduszy Europejskich UMK
Osoba publikująca: ANGELIKA SAŁAPA-GICALA
Podmiot publikujący: NGO
Zobacz także
Newsletter
newsletter
Zapisz się
Norway Grants
Partnerzy