Dotacje rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Otwarty konkurs ofert Zarządu Województwa Małopolskiego

Zarząd Województwa Małopolskiego ogłosił otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych Województwa Małopolskiego w obszarze „Działalność wspomagająca rozwój gospodarczy, w tym rozwój przedsiębiorczości” pn. „Małopolska – tu technologia staje się biznesem”.

Fot. pixabay

Wszystkie zadania zgłaszane do Konkursu muszą być ukierunkowane na wsparcie małopolskiego środowiska start-upowego i/lub środowiska kreatywnego i wpisywać się w następujące cele:

  1. rozwój oferty wydarzeń i przedsięwzięć technologicznych oraz dotyczących branży kreatywnej odbywających się w Małopolsce, ukierunkowanych na podniesienie kompetencji biznesowych i nabywanie nowych umiejętności, stwarzanie możliwości wymiany wiedzy oraz nawiązywania nowych kontaktów biznesowych przez osoby i firmy działające w obszarach nowoczesnych technologii oraz w branżach kreatywnych,
  2. podniesienie kompetencji mieszkańców z zakresu przedsiębiorczości i kreatywności, a także kompetencji przedsiębiorców w obszarach kluczowych dla rozwoju biznesu,
  3. promocja i rozwój przedsiębiorczości w regionie, w tym opartej o nowoczesne technologie i sektor kreatywny.

Wspierane będą w szczególności zadania polegające na organizacji wydarzeń wpisujących się w jeden lub dwa poniższe komponenty:

  1. KOMPONENT 1: Zadania polegające na organizacji wydarzeń, przedsięwzięć i spotkań technologicznych (m.in. konferencje, seminaria, warsztaty, spotkania networkingowe, przedsięwzięcia łączące różne z powyższych aktywności), organizowane głównie przez podmioty działające aktywnie w społeczności start-upowej, które mają na celu rozwój środowiska start-upowego, promowanie postaw przedsiębiorczych i nowoczesnych technologii. Zadania realizowane w ramach tego komponentu winny skupiać się przede wszystkim na rozwoju kompetencji mieszkańców i przedsiębiorców w obszarach dotyczących m.in. nowych technologii (w tym w obszarach inteligentnych specjalizacji Małopolski), umiejętności kluczowych z punktu widzenia prowadzenia własnego biznesu i jego rozwoju, stwarzaniu możliwości do nawiązania kontaktów biznesowych, upowszechnianiu informacji o technologiach rozwijanych w Małopolsce lub promowaniu aktualnych trendów technologicznych.
  2. KOMPONENT 2: Zadania polegające na organizacji wydarzeń i aktywności dotyczących rozwoju sektora kreatywnego w regionie, które mają charakter m.in. warsztatów tematycznych i spotkań dotyczących branż kreatywnych i designu, organizowanych głównie przez podmioty działające w sektorze kreatywnym i prowadzące działalność w tym zakresie, których celem jest przede wszystkim rozwój przedsiębiorczości w branżach kreatywnych. Zadania realizowane w ramach tego komponentu winny skupiać się przede wszystkim na wspieraniu powstawania nowych projektów biznesowych w branżach kreatywnych, np. poprzez tworzenie prototypów, rozwój kluczowych umiejętności związanych z prowadzeniem działalności w tej branży. W ramach tego komponentu nie planuje się wspierania zadań, których celem jest wyłącznie promocja produktów lokalnych, wyrobów rzemieślniczych itp., z założeń których nie wynika wprost rozwój kompetencji przedsiębiorczych w branży kreatywnej.

W ramach Konkursu szczególny nacisk zostanie położony na przedsięwzięcia, które:

  1. mają szeroki zakres oddziaływania, co pozwoli przyciągać do Małopolski duże wydarzenia technologiczne i/lub dotyczące branż kreatywnych, w tym o zasięgu międzynarodowym, a także rozwijać istniejące inicjatywy,
  2. poprzez formułę realizacji oraz poruszaną tematykę i zapraszanych gości /prelegentów przyczyniają się do większej aktywności i integracji małopolskiego środowiska start-upowego, firm technologicznych oraz przedsiębiorstw i osób działających w sektorze kreatywnym, upowszechniania wiedzy w zakresie możliwości rozwoju firm z ww. branż, promowania przedsiębiorczości oraz kreatywności wśród mieszkańców, w tym młodzieży i studentów, a także dają możliwość nawiązania nowych kontaktów, pozyskania inwestorów, wymiany wiedzy i doświadczeń,
  3. umożliwiają mieszkańcom rozwój kompetencji i kreatywności w obszarach związanych z nowymi technologiami i/lub przemysłami kreatywnymi oraz prowadzeniem biznesu, które w przyszłości mogą się przełożyć na rozwój nowych projektów biznesowych,
  4. organizowane są również poza Krakowem, w mniejszych ośrodkach regionu, co pozwoli rozwijać cenne inicjatywy również poza stolicą województwa, szerzyć dobre praktyki na terenie całego regionu i tym samym przyczynia się do efektywniejszego rozwoju przedsiębiorczości w Małopolsce (zakłada się realizację takich działań poza Krakowem przez podmioty działające lokalnie na danym terenie lub przez podmioty z Krakowa, które rozszerzają swoje działania na inne miasta i miejscowości regionu).

Wspierane wydarzenia i przedsięwzięcia muszą być organizowane na terenie województwa małopolskiego.

Organizowane wydarzenia i przedsięwzięcia muszą się wpisać w jedną z poniższych kategorii:

  1. Kategoria I: wydarzenia i przedsięwzięcia organizowane po raz pierwszy
  2. Kategoria II: wydarzenia i przedsięwzięcia organizowane co najmniej po raz drugi.

W ramach Konkursu można również złożyć ofertę na realizację grupy przedsięwzięć.

Szczegółowe założenia merytoryczne dla realizacji zadań zawarto w Regulaminie konkursu.

O przyznanie dotacji na realizację zadania mogą ubiegać się organizacje pozarządowe, zgodnie z art. 3 ust. 2 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (t.j. Dz. U. z 2019 r., poz. 688 z późn. zm.), podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 UoDPPioW oraz stowarzyszenia zwykłe zgodnie z ustawą z dnia 7 kwietnia 1989 r. Prawo o stowarzyszeniach (t.j. Dz. U. z 2019 r., poz. 713), jeśli ich cele statutowe są zgodne z obszarem w jakim realizowane jest zadanie, tj. „Działalność wspomagająca rozwój gospodarczy, w tym rozwój przedsiębiorczości”, a także celami i założeniami Konkursu.

Do konkursu mogą być składane oferty zadań, których realizacja rozpoczynać się będzie nie wcześniej niż 1 lutego 2020 r., a kończyć nie później niż 31 grudnia 2020 r.

Na realizację zadań wybranych w ramach Konkursu przeznaczono środki finansowe do kwoty ogółem 500 000,00 zł. Maksymalna kwota przyznanej dotacji na realizację poszczególnych zadań w ramach składanych ofert nie powinna być wyższa niż 85% całkowitej wartości zadania. Oferent zobowiązany jest wnieść wkład w realizację zadania na poziomie co najmniej 15% wszystkich kosztów realizacji zadania, rozumiany jako suma wkładu własnego (finansowego i niefinansowego, tj. osobowego i rzeczowego) oraz świadczeń pieniężnych od odbiorców zadania publicznego (jeśli takie są pobierane od odbiorców zadania), z zastrzeżeniem, iż wkład własny finansowy jest obligatoryjny.

Termin składania ofert w ramach Konkursu upływa w dniu 24 stycznia 2020 r. o godz. 16:00.

Szczegółowe informacje o konkursie można znaleźć pod adresem: https://bip.malopolska.pl/umwm,a,1705447,ogloszenie-otwartego-konkursu-ofert-na-realizacje-zadan-publicznych-wojewodztwa-malopolskiego-w-obsz.html

pokaż metkę
Autor: Wydział Strategii, Planowania i Monitorowania Inwestycji
Osoba publikująca: AGNIESZKA SIKORA
Podmiot publikujący: NGO
Data publikacji: 2020-01-07
Data aktualizacji: 2020-01-07
Powrót

Zobacz także

Znajdź