Dotacje rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu ogłosił nabór na realizację Programu Certyfikacji Szkółek Piłkarskich

Program adresowany jest do ogólnopolskich organizacji pozarządowych, które w ramach swojej podstawowej działalności statutowej realizują zadania w zakresie upowszechniania kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży w piłce nożnej. W ramach naboru wyłoniony zostanie ogólnopolski operator Programu.

Program „Certyfikacji Szkółek Piłkarskich” to projekt skierowany do podmiotów prowadzących szkolenie dzieci i młodzieży do 13 roku życia w zakresie piłki nożnej. Jego fundamentalnym założeniem jest podniesienie i ujednolicenie poziomu szkoleniowego szkółek piłkarskich poprzez wyznaczenie standardów pracy z młodymi zawodnikami, wsparcie merytoryczno-finansowe osób prowadzących zajęcia sportowe oraz skuteczny monitoring realizacyjny. Program jest odpowiedzią na zapotrzebowanie społeczne w zakresie szeroko rozumianych zmian jakościowych procesu szkolenia młodych piłkarzy.

Na wsparcie szkółek piłkarskich pracujących z dziećmi i młodzieżą przeznaczono w tym roku 35 milionów złotych.  Program jest finansowany ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

Wnioski o dofinansowanie należy nadsyłać do dnia 30 kwietnia 2021 r.

Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie internetowej pod adresem: https://www.gov.pl/web/kulturaisport/nabor-na-realizacje-w-2021-roku-programu-certyfikacji-szkolek-pilkarskich

pokaż metkę
Autor: Wydział Strategii, Planowania i Monitorowania Inwestycji
Osoba publikująca: Angelika Sałapa-Gicala
Podmiot publikujący: NGO
Data publikacji: 2021-04-08
Data aktualizacji: 2021-04-08
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat