Dotacje rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

5. edycja konkursu grantowego IKEA Zabawa to poważna sprawa

IKEA wesprze wybrane organizacje, które działają na rzecz dzieci i młodzieży z doświadczeniem migracyjnym. Celem tegorocznej edycji jest zwiększenie szans rozwoju poprzez zapewnienie im wsparcia, które ułatwi im dostęp do wysokiej jakości edukacji dostosowanej do ich potrzeb.

Konkurs grantowy jest lokalnym programem IKEA Retail w Polsce, będącym częścią globalnej inicjatywy IKEA „Play Coalition”. Jej celem jest budowanie świadomości tego, że każde dziecko, niezależnie od sytuacji w jakiej się znajduje, ma prawo do zabawy oraz podkreślenie, jak ważny jest jej wpływ na prawidłowy rozwój najmłodszych.

W związku z celem tegorocznej edycji konkursu, do udziału w konkursie IKEA zaprasza organizacje, stowarzyszenia, fundacje oraz inne podmioty, które na terytorium Polski prowadzą działania na rzecz rozwoju dzieci i młodzieży z doświadczeniem migracyjnym.

Każda z organizacji chcących ubiegać się o grant od IKEA musi przedstawić do oceny komisji konkursowej projekt programu edukacyjno-wychowawczego, który zawiera element zabawy i zagadnienia odnoszące się do wsparcia dzieci i młodzieży z doświadczeniem migracyjnym. Dodatkowo, projekt powinien mieć partycypacyjny charakter uwzględniający aktywne zaangażowanie dzieci w jego tworzenie. Każda ze zgłaszających się organizacji musi udokumentować również poprzednio zrealizowane działania, których celem było wsparcie dzieci i młodzieży z doświadczeniem migracyjnym.

Organizacje mają możliwość sfinansowania remontu, odnowienia, modernizacji lub wyposażenia swojej siedziby, w celu poprawienia warunków, w jakich odbywają się zajęcia z dziećmi.

Na granty przeznaczono 170 tysięcy złotych.

Zgłoszenia należy przesyłać do 25 maja 2022 r.

Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie internetowej pod adresem: https://www.ikea.com/pl/pl/newsroom/corporate-news/startuje-5-edycja-konkursu-grantowego-ikea-zabawa-to-powazna-sprawa-pubb41a4ef0

pokaż metkę
Autor: Wydział Strategii, Planowania i Monitorowania Inwestycji
Osoba publikująca: Angelika Sałapa-Gicala
Podmiot publikujący: NGO
Data publikacji: 2022-05-10
Data aktualizacji: 2022-05-10
Powrót

Zobacz także

Znajdź