Kraków przeciwko rasizmowi

Stowarzyszenie Promocji Wielokulturowości INTERKULTURALNI.PL w partnerstwie z Gminą Miejską Kraków od listopada 2011 roku do 30 maja 2012 r. realizowało projekt finansowany z funduszy CEE Trust – The for Civil Society in Central and Eastern Europe pn. "Przeciwko rasizmowi i ksenofobii: wypracowanie miejskiej strategii zapobiegania i reakcji."

 

Kraków przeciwko rasizmowi
Fot. Interkulturalni

W czerwcu 2012 roku, na ręce Pani Prezydent Anny Okońskiej-Walkowicz Stowarzyszenie przekazało autorską publikację Pana Adama Bulandry pt. „Strategia zapobiegania i reakcji na zdarzenia o charakterze rasistowskim i ksenofobicznym w przestrzeni publicznej miasta – propozycja dla Samorządu lokalnego Miasta Krakowa (2012-2016)". (publikacja dostępna na stronie www.interkulturalni.pl.

Materiał będzie stanowił podstawę do stworzenia na jego bazie miejskiego programu przeciwdziałania dyskryminacji.
W ramach kontynuacji projektu w pierwszych dniach mistrzostw Europy w piłce nożnej Euro 2012, zorganizowano wspólnie ze Stowarzyszeniem Promocji Wielokulturowości INTERKULTURALNI PL, konferencję prasową z udziałem między innymi - Pani Prezydent Magdaleny Sroki oraz przedstawiciela Rzecznika Praw Obywatelskich.


W dniu 29 sierpnia 2012 r. podpisano kolejne porozumienie, którego celem jest wsparcie procesu wdrażania Projektu Strategii.

Umowa partnerska określa zakres współpracy pomiędzy Gminą Miejską Kraków i Stowarzyszeniem w ramach projektu pn. „Kraków przeciwko rasizmowi i ksenofobii", realizowanego w oparciu o fundusze Fundacji im. Stefana Batorego.


Obecnie przygotowywane jest Zarządzenie Prezydenta Miasta Krakowa w sprawie powołania zespołu zadaniowego do spraw opracowania projektu uchwały Rady Miasta Krakowa w sprawie przyjęcia programu przeciwdziałania dyskryminacji, rasizmowi i ksenofobiiw Krakowie, w skład którego wejdą pracownicy merytorycznych Wydziałów Urzędu Miasta Krakowa, przedstawiciele Rady Miasta Krakowa oraz członkowie Stowarzyszenia INTERKULTURALNI PL.

Więcej informacji

 

 

Pokaż metkę
Osoba publikująca: ELŻBIETA DOBRZYCKA
Podmiot publikujący: Portal NGO PL
Nawikus
POLECAMY
Newsletter
newsletter
Zapisz się
Norway Grants
Partnerzy