Program grantowy DZIAŁAMY LOKALNIE 2018

ArcelorMittal Poland oraz Urządu Miasta Krakowa w roku 2018 zapraszali do udziału w Programie grantowym "Działamy lokalnie 2018".

Program grantowy DZIAŁAMY LOKALNIE 2018
Fot. Organizacje Pozarządowe

ArcelorMittal Poland chce być firmą, która wychodzi naprzeciw lokalnej społeczności. Wprowadza nowoczesne technologie, inwestuje w urządzenia ograniczające nasz wpływ na środowisko, dba o swoich pracowników, ale także wspiera instytucje i organizacje pozarządowe działające na rzecz mieszkańców, a ich wolontariusze nie tylko włączają się w te akcje lecz sami je inicjują.

O granty mogły ubiegać się organizacje pozarządowe, stowarzyszenia jednostek samorządu terytorialnego, spółdzielnie socjalne oraz grupy nieformalne, które działają na rzecz mieszkańców Krakowa, a ich działania dotyczą ekologii, zdrowia, bezpieczeństwa lub edukacji.

Pieniądze nie mogły zostać przeznaczone na pokrycie codziennej działalności organizacji (np. na opłacenie mediów) ale na konkretny projekt, konkretne działanie, poszerzenie działalności czy zaproponowanie jej beneficjentom czegoś nowego.

Wymogiem dodatkowym dla grup nieformalnych było przedstawienie listy poparcia. Grupa powinna była również zaprosić do współpracy organizację / instytucję, która w jej imieniu podpisała umowę i przyjęła darowiznę na realizację projektu.

Na zeszłoroczną edycję ArcelorMittal Poland przeznaczył 100 000 zł, a wysokość grantu mogła wynieść od 5 tysięcy do 10 tysięcy złotych.

Na konkurs wpłynęło 51 wniosków. Komisja wybrała 11, które były jej zdaniem najciekawsze:

 • Fundacja Faktor Kultury - Zalew sportu - letnia animacja rekreacyjna mieszkańców Nowej Huty
 • Stowarzyszenie I Ty Możesz Być Wielki - 4. Nowohucki Bieg Wokół Zalewu
 • ZHP Chorągiew Krakowska Hufiec Kraków-Nowa Huta - Świadomy harcerz = bezpieczny harcerz
 • Krakowskie Centrum Taekwod-do - Małe Smoki - Duże Możliwości
 • Fundacja Targ Pietruszkowy - Akademia Pietruszkowa
 • Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty - Na Widelcu Zdrowia
 • Stowarzyszenie Kobieca Transmisja - Karioka Girls Rock Camp Kraków
 • Fundacja Dzieci w Naturę - Dzieci w naturę - rodzinne spotkania z dziką przyrodą miasta
 • Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie - Wampiriada NZS UEK 2018 Edycja Jesienna
 • Fundacja Wspierająca Prawidłowy Rozwój Dzieci i Młodzieży Rośniej Zdrowo - Osiemnaście tras edukacyjnych po ziemi krakowskiej dla młodzieży szkolnej i seniorów
 • Fundacja Wszyscy Obecni - Piknik po sąsiedzku: Ekosystem sąsiedzki

- Nasz program grantowy jest odpowiedzią na potrzeby mieszkańców Dąbrowy Górniczej i Krakowa poprzez wspieranie tych organizacji i stowarzyszeń, które działają lokalnie i dostrzegają potrzeby najbliższego otoczenia. Bardzo pozytywnie zaskoczyła nas różnorodność form działania przedstawionych projektów, które obejmują wszystkie grupy wiekowe mieszkańców i jednocześnie jak najbardziej wpisują się w cele naszych działań jako firmy odpowiedzialnej społecznie: ekologię, sport, społeczną integrację – podsumowała rozstrzygnięcie Karolina Muza – Adamiec z Biura Odpowiedzialności Biznesu.

Dokumenty programu:

Więcej informacji na temat programu można uzyskać pod numerem telefonu: 32-776 7954 lub adresem e-mail: magdalena.kusmierz@arcelormittal.com

Pokaż metkę
Osoba publikująca: SYLWIA DROŻDŻ
Podmiot publikujący: NGO
Partnerzy