RADA POŻYTKU rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Dokument archiwalny

Krakowska Rada Działalności Pożytku Publicznego - Paweł Wójtowicz

Paweł Wójtowicz /MATIO Fundacja Pomocy Rodzinom i Chorym na Mukowiscydozę/. Fizjoterapeuta, fundator, założyciel i Prezes Zarządu MATIO Fundacji Pomocy Rodzinom i Chorym na Mukowiscydozę. Członek Małopolskiej Rady Pożytku Publicznego, ekspert ds. chorób rzadkich i rehabilitacji osób niepełnosprawnych oddechowo. Wielokrotnie nagradzany za swoją działalność.

Co skłoniło Pana do kandydowania do KRDPP?
Na moją decyzję kandydowania do KRDPP istotnie wpłynął fakt  nominowania mojej kandydatury przez organizacje zrzeszone w KPOO, co uznałem za zobowiązujące.

Jaka była myśl przewodnia towarzysząca tej decyzji?
Zdecydowałem się na ten krok, gdyż moje 16-letnie doświadczenie Prezesa organizacji pozarządowej, którą reprezentuję na forum ogólnopolskim i międzynarodowym pozwala na mi na jasne określenie problemów z jakimi borykają się fundacje i stowarzyszenia zajmujące się ochroną zdrowia i niepełnosprawnością oraz na możliwość wytyczenia dróg działania.

Jakimi zagadnieniami, tematami zmierza się Pan zająć w Radzie?
Chciałbym stworzyć solidną podstawę (czyt. wizję) i określić założenia Rady spójne dla całego środowiska krakowskich organizacji pozarządowych, które będą realizowane w przyszłości.

Jak ocenia Pan stojące przed KRDPP wyzwania?
Jesteśmy na początku drogi, dlatego trudno jest cokolwiek obiecywać, ale mam nadzieję, że ta Rada będzie ważnym i liczącym się pomostem pomiędzy organizacjami pozarządowymi, a krakowskim samorządem. Dzięki niej wypracowanie projektów ułatwiających codzienną pracę tym organizacjom powinno przełożyć się na czynne wdrażanie ich w życie, zwłaszcza że na członków Rady nominowane zostały osoby z wieloletnim doświadczeniem pracy na rzecz NGO.

Zapraszamy do zapoznania się z formularzem zgłoszeniowym kandydata do Krakowskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego.

 

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Joanna Słomska
Podmiot publikujący: NGO
Data publikacji: 2012-06-20
Data aktualizacji: 2012-06-20
Powrót