Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Stowarzyszenie Laboratorium Działań dla Pokoju

Status prawny: stowarzyszenie
Zakres działalności:
edukacja, pomoc społeczna, poradnictwo, mniejszości narodowe/cudzoziemcy, inne
Sfera zadań publicznych: pomoc społeczna, w tym pomocy rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej oraz wyrównywanie szans tych rodzin i osób działalność na rzecz integracji i reintegracji zawodowej i społecznej osób zagrożonych wykluczeniem społecznym działalność na rzecz mniejszości narodowych i etnicznych oraz języka regionalnego; działalność na rzecz integracji cudzoziemców działalność na rzecz równych praw kobiet i mężczyzn działalność wspomagająca rozwój wspólnot i społeczności lokalnych nauka, szkolnictwo wyższe, edukacja, oświata i wychowanie upowszechnianie i ochrona wolności i praw człowieka oraz swobód obywatelskich, a także działania wspomagające rozwój demokracji pomoc ofiarom katastrof, klęsk żywiołowych, konfliktów zbrojnych i wojen w kraju i za granicą działalność na rzecz integracji europejskiej oraz rozwijanie kontaktów i współpracy między społeczeństwami
Sposób reprezentacji: DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ WOLI W IMIENIU STOWARZYSZENIA UPRAWNIONY JEST KAŻDY CZŁONEK/CZŁONKINI ZARZĄDU (REPREZENTACJA JEDNOOSOBOWA).
Rok rejestracji: 2021-11-17
Podmiot rejestrujący: Krajowy Rejestr Sądowy
NIP: 6772471257
REGON: 520484716
KRS: 0001011790
Podatnik VAT: NIE
Nr konta: 57 1140 2004 0000 3102 8192 3774
Telefon
Kontakt e-mail: kontakt@salamlab.pl

Opis działalności

Za pośrednictwem naszej strony internetowej oraz social mediów promujemy wiedzę o prawach człowieka, migracjach, uchodźstwie i islamie. Realizujemy kampanie informacyjne na ten temat oraz przygotowujemy przegląd prasy, ze szczególnym uwzględnieniem rejonów Afryki Północnej oraz Azji Południowo-Zachodniej. Prowadzimy szkolenia i warsztaty z zakresu edukacji globalnej, edukacji antydyskryminacyjnej i międzykulturowej. Nasze działania kierujemy do uczniów i uczennic szkół podstawowych i ponadpodstawowych, a także do nauczycieli i nauczycielek, osób edukatorskich, osób studenckich, pracowników i pracowniczek innych organizacji, instytucji kultury i firm. Realizujemy wydarzenia promujące pokój i zrozumienie w społeczności, takie jak debaty, panele dyskusyjne, spotkania i wykłady. Realizujemy projekty na rzecz wspierania osób z doświadczeniem uchodźczym i migranckim. W latach 2021/2022 roku prowadziliśmy Punkt Interwencji Kryzysowej na Podlasiu, którego celem było wspieranie osób uchodźczych przekraczających granicę polsko-białoruską. W latach 2022-2023 w Krakowie prowadziliśmy Punkt Pomocy dla osób uchodźczych z Ukrainy.

Władze organizacji

Sylwia Jankowska - Członkini Zarządu Zuzanna Tamas - Członkini Zarządu Nina Wójtowicz - Członkini Zarządu

Cele statutowe

Celem Stowarzyszenia jest wzmacnianie społeczeństwa obywatelskiego poprzez działalność edukacyjną, społeczną, informacyjną, kulturalną, naukową i jej upowszechnianie na rzecz rozwoju demokracji, równości, zaangażowania społecznego i dialogu wielokulturowego oraz międzyreligijnego, a także współpracy międzynarodowej. Celami szczegółowymi Stowarzyszenia są działania na rzecz: 1. osób i grup nieuprzywilejowanych, w tym dzieci i młodzieży, poprzez wyrównywanie szans i wspieranie rozwoju wszystkich bez względu na: płeć, pochodzenie etniczne i narodowe, wiek, niepełnosprawność, orientację seksualną, wyznanie, bezwyznaniowość, status ekonomiczny, społeczny, uchodźczy i imigrancki oraz niwelowanie wykluczenia społecznego; 2. równości płci i praw kobiet; 3. dialogu społecznego, społeczeństwa obywatelskiego i partycypacji społecznej poprzez wspomaganie rozwoju społeczności lokalnych, działanie na rzecz ochrony praw i swobód obywatelskich, propagowanie postaw obywatelskiej aktywności, odpowiedzialności i solidarności, wzmacnianie i tworzenie mechanizmów partycypacji obywatelskiej, w tym ekonomii społecznej; 4. edukacji antydyskryminacyjnej; 5. ochrony praw człowieka; 6. zrównoważonego rozwoju; 7. upowszechniania edukacji globalnej; 8. ochrony zdrowia i środowiska naturalnego; 9. rozwoju organizacji pozarządowych i innych instytucji działających na rzecz dobra publicznego; 10. animacji kultury i sztuki zaangażowanej społecznie, edukacji artystycznej i kulturalnej oraz zwiększania dostępności do kultury i edukacji; 11. współpracy międzynarodowej i rozwojowej oraz pomocy humanitarnej; 12. promocji integracji europejskiej i regionalnej; 13. upowszechniania kultury i sztuki i podnoszenia świadomości kulturalnej wśród ich odbiorców; 14. integracji cudzoziemców.

Linki do serwisów społecznościowych

https://www.facebook.com/SalamLabPL https://www.instagram.com/salamlabpl/ https://twitter.com/salamlabpl pl.linkedin.com/company/salamlab