Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Good Deeds Day Polska - Razem dla wspólnego dobra

Stowarzyszenie Regionalne Centrum Wolontariatu w Krakowie zaprasza krakowskie organizacje pozarządowe oraz instytucje publiczne do wzięcia udziału w wydarzeniu, o charakterze międzynarodowym, Good Deeds Day Polska, którego celem jest czynienie dobra. Zobacz jak można pomóc Twoim podopiecznym - zgłoś potrzebę swojej placówki i weź udział w akcji dobroczynnej!

Czym jest Good Deeds Day Polska?

Good Deeds Day (z ang. Dzień dobrych uczynków) to coroczne święto, którego ideą jest niesienie dobra poprzez dobre uczynki dla innych i całej planety. Organizowane jest od 10 lat. Dotychczas wzięło w nim udział 1,5 mln zaangażowanych wolontariuszy z ponad 75 krajów.

W tym roku Good Deeds Day dotarło także do Polski. Wizją GDD Polska jest czynienie społeczeństwa lepszym, bardziej otwartym na drugiego człowieka i jego potrzeby. Jego ideą jest pokazanie, jak celebrować drobne uczynki na co dzień, ponieważ każdy dzień jest do tego dobry. Poprzez zachęcenie ludzi do udziału w akcjach dobroczynnych na rzecz organizacji i placówek potrzebujących pomocy, realizowane jest hasło towarzyszące GDD Polska “Razem dla wspólnego dobra!”.

 

Czym są akcje dobroczynne?

Podczas Good Deeds Day Polska zorganizowane zostaną akcje dobroczynne, których istotą jest odpowiedź na realne potrzeby innych ludzi i naszego środowiska. Akcje dobroczynne to współpraca i działanie. Poprzez nie można zmieniać świat na lepsze.

 

Wolontariusze w ramach akcji dobroczynnych mogą:

  • odmalować ławki i huśtawki dla dzieci
  • zagrać w szachy z samotnymi i starszymi
  • posadzić nowe drzewa lub posprzątać w parku
  • przygotować ciepły posiłek dla potrzebujących
  • dostarczyć karmę dla bezdomnych zwierząt w schronisku
  •  …

To tylko pomysły - Stowarzyszenie Regionalne Centrum Wolontariatu czeka na prawdziwe potrzeby Twojej organizacji. Zgłoś je, a Organizator postara się, aby zostały zrealizowane podczas Good Deeds Day Polska oraz dołoży wszelkich starań, by znaleźć wolontariuszy, sponsorów i ludzi dobrej woli, którzy wesprą podopiecznych Twojej placówki.

 

Jak wziąć udział?

Jeśli jesteś zainteresowany możesz:

  • zgłosić potrzebę Twojej placówki. W tym celu należy wypełnić formularz zgłoszeniowy - POTRZEBA ORGANIZACJI do udziału w akcji dobroczynnej, w którym opiszesz potrzeby Twojej placówki, na które Organizator postara się odpowiedzieć w różnej postaci: zbiórki, wspólnego działania, opieki nad beneficjentami itp. w zależności od Twoich oczekiwań. Formularz zgłoszeniowy należy dostarczyć do Organizatora do dnia 15 lutego br.
  • zgłosić własną akcję dobroczynną, którą chcesz realizować z Organizatorami właśnie tego dnia. Wypełnij formularz zgłoszeniowy – ZGŁOSZENIE AKCJI, prześlij opis swojej akcji, a zostanie ona dopisana do programu Good Deeds Day Polska. Formularz zgłoszeniowy należy dostarczyć do Organizatora do dnia 28 lutego br.
  • zgłosić swoją organizację do wydarzenia GDD Polska i … wystawić stoisko, przeprowadzić ciekawe warsztaty, zaprezentować swoją organizację, zorganizować występ itp. Jeśli chcesz poszerzyć grono osób znających i lubiących Twoją organizację – pokaż ją mieszkańcom Krakowa. Skontaktuj się z Organizatorem i opowiedz co chcesz zrobić:  gddpolska@gmail.com, 603 332 868.

 

Formularze zgłoszeniowe należy dostarczyć do Organizatora za pośrednictwem poczty mailowej gddpolska@gmail.com lub pocztą tradycyjną na adres:

Stowarzyszenie Regionalne Centrum Wolontariatu w Krakowie

ul.Krasickiego 18/IIp., 30-503 Kraków

 

Więcej informacji można uzyskać u organizatora GDD Polska:

Stowarzyszenie Regionalne Centrum Wolontariatu w Krakowie

ul. Krasickiego 18/II p., 30-503 Kraków

gddpolska@gmail.com

tel: 603 332 868

www.wolontariat-malopolska.pl/gddpolska.html

www.facebook.com/gddpolska

 

Załączniki:

DOC Formularz zgłoszeniowy - POTRZEBA ORGANIZACJI

DOCFormularz zgłoszeniowy - ZGŁOSZENIE AKCJI

pokaż metkę
Osoba publikująca: SYLWIA DROŻDŻ
Podmiot publikujący: NGO
Data publikacji: 2017-02-08
Data aktualizacji: 2017-02-08
Powrót

Zobacz także

Znajdź