Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Aleja Podróżników, Odkrywców i Zdobywców

Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie „Aleja Podróżników” zaprasza do włączenia się w realizację projektu pn. „Aleja Podróżników, Odkrywców i Zdobywców”. Uroczyste otwarcie Alei zaplanowano na 22 kwietnia br.

Pomysł na utworzenie w Krakowie "Alei Podróżników, Odkrywców i Zdobywców" powstał przed kilku laty. W celu jego realizacji powstała Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie "Aleja Podróżników".

Projekt Alei został wyłoniony w konkursie przeprowadzonym przez Fundację Klubu Podróżników Śródziemie, Zarząd Zieleni Miejskiej wraz z Wydziałem Architektury Politechniki Krakowskiej.

Aleja Podróżników to miejsce przy ul. Lema w Krakowie, bezpośrednio przy TAURON Arenie Kraków, gdzie staną specjalnie posadzone drzewa oraz stanowiska opatrzone obeliskami i tablicami opisującymi sylwetki osób, które zostaną wybrane spośród niebanalnych ludzi, mających niezwykłe dokonania.

Fundacja chce uhonorować w szczególny sposób polskich podróżników, odkrywców i zdobywców, tworząc z pomocą społeczeństwa tę wyjątkową Aleję. Z biegiem lat Aleja będzie się powiększać, a drzewa będą rosły dzięki opiece i pomocy szkół i instytucji.

Na początek zasadzonych zostanie 30 drzew. W kolejnych latach Kapituła będzie decydować o dalszym rozwoju tego projektu. Rozpoczęły się pierwsze prace nad realizacją "Alei Podróżników, Odkrywców i Zdobywców". Na planowanym terenie stoją już pierwsze dęby.

Budowę "Alei Podróżników, Odkrywców i Zdobywców" wspiera wiele osób znanych z dokonań na polu eksploracji niezdobytych przestrzeni.

Aleja Podróżników w Krakowie - Marek Kamiński

Aleja Podróżników w Krakowie - Joanna Jabłczyńska


Budowę Alei objęły honorowym patronatem Małopolska Organizacja Turystyczna i Polska Organizacja Turystyczna, patronat medialny zapewnia radio RMF FM.

Będzie to miejsce wyjątkowe, o walorach edukacyjnych, a jednocześnie atrakcja turystyczna dla mieszkańców i turystów.

Uroczyste otwarcie z udziałem wielu wybitnych postaci nominowanych do Alei oraz mediów z całego kraju, zaplanowano na godz. 12.00 w dniu 22 kwietnia 2017 r.

Do 5 stycznia trwa ogólnopolskie głosowanie na RMF24

Aby ułatwić wszystkim zainteresowanym włączenie się w powstanie tego wyjątkowego miejsca, Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie „Aleja Podróżników” uruchomiła zbiórkę publiczną na zakup oraz wykonanie obelisków i specjalnych tablic opisujących sylwetki nominowanych postaci.

Strona projektu ze wszystkimi informacjami znajduje się pod adresem : www.alejapodroznikow.pl

Aleja Podróżników w Krakowie - baner

pokaż metkę
Autor: Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie „Aleja Podróżników”
Osoba publikująca: SYLWIA DROŻDŻ
Podmiot publikujący: NGO
Data publikacji: 2017-01-04
Data aktualizacji: 2017-01-04
Powrót

Zobacz także

Znajdź