Komunikat archiwalny

„Obywatel na straży drzew” - szkolenie i warsztaty

Fundacja EkoRozwoju zaprasza na bezpłatne szkolenie i warsztaty „Obywatel na straży drzew”, które odbędzie się 29.09.2017 roku  (godz. 14.00 – 20.30) w Miejskim Centrum Dialogu, ul. Bracka 10 w Krakowie.

„Obywatel na straży drzew” - szkolenie i warsztaty
Fot. pixabay

Szkolenie kierowane jest przede wszystkim do działaczy lokalnych, aktywistów, przedstawicieli społeczności lokalnych korzystających (chcących korzystać)  z mechanizmu jakim jest budżet obywatelski, ale też przedstawicieli samorządów lokalnych, które chciałyby budżety obywatelskie realizować.

 

Jego tematyka skupi się na następujących zagadnieniach:

  • Rola BUDŻETÓW OBYWATELSKICH w miastach (ze szczególnym uwzględnieniem aspektu rozwoju zieleni) - realia BO jako mechanizmu partycypacji. Jak usprawnić budżety obywatelskie? WYPRACOWANIE REKOMENDACJI do budżetów obywatelskich.
  • PLANOWANIE I PRZYGOTOWANIE PROJEKTÓW obywatelskich: identyfikacja celu, działania, od pomysłu do realizacji, jak skutecznie promować i wygrać, jak zaangażować innych?

Podczas szkolenia uczestnicy wezmą udział zarówno w wykładach i prezentacjach merytorycznych, oraz zaproszeni będą do aktywnego udziału w zajęciach warsztatowych zwiększających umiejętności z zakresu podstaw komunikacji społecznej, aktywizowania mieszkańców, umiejętności przygotowania, prowadzenia projektów i kampanii.

Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 27 września 2017 roku drogą mailową na adres: m.berezowska@eko.org.pl z podaniem imienia i nazwiska, maila i telefonu kontaktowego.

Liczba miejsc jest ograniczona.

Szczegółowy program i notka o prowadzących.

Ze względu na formułę spotkania (m.in. praca warsztatowa w grupach) uczestnicy proszeni są o punktualne stawienie się na szkolenie i pozostanie do jego zakończenia.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: KRZYSZTOF GAUZA
Podmiot publikujący: NGO
Zobacz także
Nawikus
POLECAMY
Newsletter
newsletter
Zapisz się
Norway Grants
Partnerzy