Komunikat archiwalny

Rusza XVIII edycja Maratonu Pisania Listów Amnesty International

Stowarzyszenia Amnesty International zaprasza do wzięcia udziału w XVIII edycji Maratonu Pisania Listów Amnesty International.

Rusza XVIII edycja Maratonu Pisania Listów Amnesty International
Fot. https://amnesty.org.pl

Maraton Pisania Listów jest międzynarodowym wydarzeniem, którego idea narodziła się w Polsce w 2001 r., od tej pory odbywa się co roku w okolicach Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka (10 grudnia). Dzięki Maratonowi dochodzi do upowszechniania wiedzy na temat wolności i praw człowieka. Akcja opiera się na założeniu, że poszanowanie praw człowieka jest wspólną sprawą całego społeczeństwa. Podczas tego wydarzenia na całym świecie organizowane są wydarzenia mające na celu upowszechnić wiedzę o prawach człowieka, pomocne w tym są nasze materiały edukacyjne: scenariusze warsztatów, filmy, pomysły na organizację akcji publicznych, które wzbogacają to wydarzenie.  
Za sprawą Maratonu Pisania Listów udaje nam się realnie wpłynąć na poprawę sytuacji kilku bądź kilkunastu osób, których prawa człowieka zostały złamane.

Dlatego zachęcamy do organizacji Maratonu w społeczności lokalnej - np. w domach kultury, bibliotekach, szkołach, organizacjach pozarządowych. W ubiegłym roku Maraton był organizowanych w blisko 800 miejscach w Polsce.

W tym roku, w całym kraju będziemy pisać w dniach 1-10 grudnia, finał Maratonu przypadnie na weekend 9-10 grudnia. W ciągu tych dni można zorganizować Maraton w swojej miejscowości.  

Szczegółowe informacje oraz zasady maratonu pisania listów dostępne na stronie internetowej. 

Pokaż metkę
Osoba publikująca: KRZYSZTOF GAUZA
Podmiot publikujący: NGO
Zobacz także
Nawikus
POLECAMY
Newsletter
newsletter
Zapisz się
Norway Grants
Partnerzy