Komunikat archiwalny

Archiwum Narodowe w Krakowie zaprasza do wzięcia udziału w wydarzeniu edukacyjnym „Halo, tu archiwum!”

„Halo, tu Archiwum!” to cykl spotkań edukacyjnych, organizowanych przez Archiwum Narodowe w Krakowie z okazji Międzynarodowego Dnia Archiwów 2018.

Archiwum Narodowe w Krakowie zaprasza do wzięcia udziału w wydarzeniu edukacyjnym „Halo, tu archiwum!”
Fot. pixabay

Zajęcia w Krakowie będą odbywały się w dn. 15–16 czerwca 2018 r. w siedzibie Archi­wum Narodowego w Krakowie (30–960 Kraków, ul. Sienna 16).

W trakcie specjalnie przygotowanych warsztatów i prelekcji, skierowanych do różnych grup wiekowych (dzieci, młodzież, dorośli, seniorzy), uczestnicy będą mieli możliwość poznania tajni­ków pracy archiwalnej i nie tylko.

Seniorów zapraszamy zwłaszcza na zajęcia w sobotę 16 czerwca:

„Czas na nowe hobby – genealogia dla początku­jących” to oferta skierowana do wszystkich, którzy chcieliby się dowiedzieć czym jest ge­nealogia i rodzinne korzenie oraz gdzie i w jaki sposób szukać informacji o swojej rodzinie.

„Trzeba odczytać, żeby zrozumieć – jak sobie radzić z dawnym pismem” to warsztaty odczytywania dawnego pisma.  W trakcie zajęć uczestnicy dowiedzą się, jakich materiałów piśmienniczych używano w przeszłości, kto potrafił pisać i czytać, i czy była to powszechna umiejętność. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą spróbować własnych sił w odczytywaniu zapisków z przeszłości oraz dowiedzieć się, skąd wzięło się powiedzenie „przeczytać książkę od deski do deski”.

Na spotkania „Poza obrazem – budowa archiwalnych materiałów fotograficznych” zapra­szamy wszystkich miłośników fotografii, zainteresowanych historią technik fotogra­ficznych.

Natomiast w trakcie wykładu „Numeracja domów w Krakowie czyli jak rozwiązać zagadkę” przybliżona zostanie słuchaczom zawiła tematyka zmieniających się przez wieki systemów numeracji krakowskich kamienic i omówione praktyczne sposoby radzenia sobie z rozszy­frowaniem źródłowych zapisów w tym zakresie.

Specjalnie dla uczestników wydarzenia uruchomimy również „Genealogiczne S.O.S” – punkt konsultacyjny dla wszystkich pragnących zasięgnąć indywidualnej porady na temat poszuki­wa­nia własnych korzeni.

Szczegółowy program spotkań.

Dla uczestników zostaną przy­gotowane materiały warsztatowe oraz pamiątkowe dyplomy.

Udział w zajęciach jest bezpłatny. Dla niektórych spotkań, ze względów lokalowych ilość miejsc jest ograniczona (do 20 osób). Zgłoszenia przyjmowane są w Archiwum Narodowym w Krakowie, tel. 12 421 42 19, 12 422 40 94 w. 13, e-mail: dawnepismo@ank.gov.pl

Serdecznie zapraszamy!

Pokaż metkę
Osoba publikująca: KRZYSZTOF GAUZA
Podmiot publikujący: NGO
Zobacz także
Nawikus
POLECAMY
Newsletter
newsletter
Zapisz się
Norway Grants
Partnerzy