„Przycisk Sieci Życia” - pomoc dla osób starszych, chorych i samotnych w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia

W sytuacji konieczności nagłego wezwania pomocy osoby starsze, mieszkające samotnie, osoby niepełnosprawne nie zawsze mogą wybrać numer telefonu pogotowia ratunkowego i nie zawsze mają możliwość opowiedzenia przez telefon, co się dzieje.  Osoby te pozostawione samemu sobie czasem są bez szans na szybkie działanie ratujące życie. Ale wcale nie musi tak być.

„Przycisk Sieci Życia” - pomoc dla osób starszych, chorych i samotnych w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia
Fot. www.ratownictwo.org

Aby w każdej chwili uzyskać pomoc, można się zaopatrzyć w niewielki breloczek alarmowy i w sytuacji zagrożenia wcisnąć przycisk. To wystarczy do uruchomienia prowadzonego przez Społeczną Krajową Sieć Ratunkową całodobowego systemu alarmowego i otrzymania błyskawicznej pomocy ze strony odpowiednich służb, w tym przypadku pogotowia.

Doświadczeni ratownicy z Krajowej Sieci Alarmowej, prowadzonej przez działający na zasadach non-profit Sztab Ratownictwa, udostępniają nowoczesne rozwiązanie, tj. zestaw alarmowy z breloczkiem do wzywania pomocy w przypadkach nagłego zagrożenia życia lub zdrowia.

„Sieć Życia” umożliwia skuteczną pomoc i ochronę osób starszych, niesamodzielnych, chorych, samotnych na terenie całego kraju przez 24 godziny na dobę. Sprawia, że czują się one na co dzień o wiele bezpieczniej i pewniej. Z usługi można korzystać bezpłatnie przy pomocy komórkowego lub stacjonarnego aparatu telefonicznego. „Sieć Życia” stwarza możliwość wezwania pomocy również w sytuacji, gdy osoba potrzebująca pomocy nie jest w stanie zadzwonić i poinformować o tym, komu i gdzie jest niezbędne udzielenie pomocy.

Usługa „Przycisk Sieci Życia” czynna jest całą dobę i realizowana przy pomocy dyżurujących operatorów, którzy niezwłocznie po otrzymaniu sygnału alarmowego, przekazują wezwanie adekwatnym do sygnalizowanego zagrożenia służbom, które mogą podjąć interwencję w danym przypadku. Nadawany sygnał alarmowy umożliwia dokładną lokalizację miejsca, z którego jest wysyłany, ponieważ każdy abonent jest przypisany do konkretnej lokalizacji mieszkania, domu. Użytkownik sieci może skorzystać z innych rozwiązań alarmowych niż telefon, tj. profesjonalnych zestawów alarmowych, ale możliwość ubiegania się o otrzymanie bezpłatnego zestawu alarmowego dotyczy wyłącznie osób będących w trudnej sytuacji życiowej.

„Sieć Życia” działa na zasadach non profit. Oferta jest bezpłatna, działania Społecznej Sieci Ratunkowej są utrzymywane ze składek członkowskich, a ich wysokość jest dobrowolna. Możliwość korzystania przez osoby niesamodzielne z sieci bez konieczności opłacania dobrowolnych składek członkowskich dotyczy okresu najbliższego roku. Po upływie tego czasu wymagane są składki członkowskie.

Stowarzyszenie nie prowadzi statystyk w zakresie liczby przypadków wezwań pomocy, ale w przybliżeniu podaje, że rocznie ok. 30 tys. ludzi dokonuje wezwania pomocy za pośrednictwem „Sieci Życia”.

ULOTKA - DO POBRANIA
Przycisk Sieci Życia - ulotka - jpg

DOKUMENTY:

DEKLARACJA CZŁONKOWSKA i WNIOSEK O REJESTRACJĘ
DOC

DEKLARACJA CZŁONKOWSKA i WNIOSEK O REJESTRACJĘ - WZÓR
PDF

 

Pokaż metkę
Osoba publikująca: SYLWIA DROŻDŻ
Podmiot publikujący: NGO
Zobacz także
Nawikus
POLECAMY
Newsletter
newsletter
Zapisz się
POLECAMY
Norway Grants
Partnerzy