Komunikat archiwalny

Organizacje pozarządowe na start

W Krakowie odbędą się wybory nowej Krakowskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego na lata 2019-2022. Kandydatów organizacji pozarządowych można zgłaszać do 31 maja 2019 roku. Rada doradza Prezydentowi w dziedzinie współpracy gminy z organizacjami pozarządowymi.

Organizacje pozarządowe na start
Fot. Organizacje Pozarządowe NGO

Każda organizacja pozarządowa może zgłosić tylko jednego kandydata. Organizacja potwierdza zgłoszenie kandydatki/kandydata na formularzu zgłoszeniowym. Kandydaci powinni również na formularzu zgłoszeniowym wyrazić zgodę na kandydowanie do KRDPP. Rekomendujący nie mogą zapomnieć o rekomendacjach – co najmniej trzech od innych krakowskich organizacji pozarządowych.

W obecnej kadencji Krakowskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego pracują przedstawiciele ośmiu organizacji, w tym Fundacja Ukryte Skrzydła, Krakowski Komitet Zwalczania Raka, Stowarzyszenie „4Zmiana”, Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych, Fundacja „Rodzina Plus”, Fundacja PROJEKT ROZ, Fundacja Przestrzeń Rozwoju, Fundacja Hipoterapia – Na Rzecz Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych.

KRDPP działa od 2012 roku. Dotychczas wybory do tego gremium organizowane były trzykrotnie. Oprócz przedstawicieli organizacji pozarządowych w radzie pracują też miejscy radni oraz przedstawiciele prezydenta. O efektach pracy rady poprzednich kadencji można przeczytać na redagowanym przez magistrat portalu, poświęconym organizacjom pozarządowym www.ngo.krakow.pl

Szczegółowe informacje o wyborach do KRDPP znaleźć można na miejskim portalu, lub telefonicznie pod numerami 12 616 78 11 i 12 616 50 55, lub kierując pytanie na adres e-mail: ngo@um.krakow.pl.

Termin zgłoszeń mija 31 maja 2019 roku.

banner_wybory_do_KRDPP

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: SYLWIA DROŻDŻ
Podmiot publikujący: NGO
Zobacz także
POLECAMY
Newsletter
newsletter
Zapisz się
Norway Grants
Partnerzy