Komunikat archiwalny

FIO Małopolska Lokalnie ponownie ogłasza konkurs grantowy dla mieszkańców Miasta Krakowa

FIO Małopolska Lokalnie jest Programem wspierającym mieszkańców województwa małopolskiego, którzy angażują się w działania na rzecz rozwoju i wzmacniania lokalnych społeczności.

FIO Małopolska Lokalnie ponownie ogłasza konkurs grantowy dla mieszkańców Miasta Krakowa
Fot. FIO Małopolska Lokalnie


Poprzez realizację Programu Fundacja Biuro Inicjatyw Społecznych oraz Stowarzyszenie Forum Oświatowe Klucze pomagają w rozwoju młodym organizacjom pozarządowym, grupom nieformalnym, grupom samopomocowym i młodym NGO w realizacji przedsięwzięć społecznych.

Rodzinne gry i zabawy, spotkania tematyczne, zakup sprzętu biurowego, pokazy mody – to tylko kilka spośród ponad 800 projektów, realizowanych w Małopolsce w ramach FIO Małopolska Lokalnie od 2014 roku.

Na terenie samego Miasta Krakowa w latach 2014–2019 udzielono 157 dotacji o wartości ponad 670 tys. zł., w tym wsparcie otrzymało 80 młodych NGO i 79 grup nieformalnych. Dobre praktyki zrealizowanych w latach 2017/2019 projektów dostępne są na stronie malopolskalokalnie.pl w zakładce „konkurs Mamy FIO–ła na Małopolskę/archiwalne”.

W ramach FIO Małopolska Lokalnie w roku 2020 operatorzy przekażą dla organizacji, grup nieformalnych oraz samopomocowych pulę środków 335 tys. zł., w podziale na mikrodotacje dla projektów rozwojowych dla młodych organizacji pozarządowych oraz dofinansowania projektów społecznych realizowanych przez młode organizacje, grupy nieformalne i samopomocowe w wysokości do 5.000 zł.

Chcecie urzeczywistnić pomysł na działania społeczne lub zadbać o rozwój Waszej organizacji pozarządowej? Wystarczy wejść na stronę malopolskalokalnie.pl, wypełnić wniosek konkursowy i przedstawić swój pomysł przed komisją konkursową.

Nabór w konkursie grantowym trwa od 29 lutego 2020 roku do 21 marca 2020 roku.

Zapraszamy do udziału!

Współfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014–2020. Projekt jest współfinansowany ze środków Miasta Krakowa oraz Powiatu Oświęcimskiego. Partnerem projektu jest Województwo Małopolskie.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Joanna Słomska
Podmiot publikujący: NGO
Zobacz także
POLECAMY
Newsletter
newsletter
Zapisz się
Norway Grants
Partnerzy