Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Wyłączenie Systemu Informatycznego NAWIKUS

Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia Urzędu Miasta Krakowa informuje, że z dniem 31 grudnia 2020 r., Gmina Miejska Kraków zakończy eksploatację SI NAWIKUS, co oznacza, że dostęp do danych (oferty, urealnienia, sprawozdania) w systemie będzie możliwy tylko do dnia 29 grudnia br.

Część danych, na ile pozwolą możliwości techniczne, zostanie przeniesiona do nowego systemu, którego uruchomienie planowane jest w pierwszej połowie stycznia 2021 r.

Prosimy jednak o zabezpieczanie swoich zasobów poza systemem, gdyż nie mamy pewności, że dane w SI NAWIKUS w całości zostaną zachowane.

Należy też wziąć pod uwagę, że w przypadku sprawozdań zadań realizowanych w tym roku, wprowadzanie danych z wykorzystaniem systemu SI NAWIKUS, należy zakończyć w terminie do dnia 29 grudnia 2020 r., następnie pobrać sprawozdanie w formie PDF, co pozwoli go potem edytować już poza systemem.

Powyższa uwaga nie dotyczy projektów realizowanych w ramach tzw. 19a, które były i są sprawozdawane poza systemem.

Prosimy również wziąć pod uwagę, że w przypadku ogłoszenia otwartego konkursu ofert jeszcze w tym roku lub na początku 2021 roku, składanie ofert, do czasu uruchomienia wszystkich funkcjonalności nowej aplikacji, odbywać się będzie poza systemem, wyłącznie w formie papierowej, co powinno zostać uwzględnione w ogłoszeniach konkursowych.

W przypadku ofert w trybie 19a, sytuacja wyłączenia systemu, wymusi składanie ofert wyłącznie w formie papierowej bez możliwości korzystania z generatora SI NAWIKUS do czasu uruchomienia nowego systemu.

Jednocześnie, zapewniam, że wprowadzone zmiany są powodowane koniecznością unowocześnienia dotychczas działającego systemu, co powinno wpłynąć korzystnie na komfort współpracy pomiędzy Gminą i organizacjami pozarządowymi.  Nowy system, który powinien zostać uruchomiony w drugiej połowie stycznia 2021r. jest rekomendowany jako prosty w obsłudze i nowoczesny.

Informacja dotyczącą zmian elektronicznego systemu generowania ofert jest umieszczona w panelu po zalogowaniu do SI NAWIKUS oraz na stronie https://www.nawikus.krakow.pl/.

pokaż metkę
Autor: Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia
Osoba publikująca: Joanna Słomska
Podmiot publikujący: NGO
Data publikacji: 2020-12-18
Data aktualizacji: 2021-01-14
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat