Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Granty na wsparcie programów propagujących amerykańską kulturę w Polsce

Ambasada i Konsulat USA ogłosiły możliwość ubiegania się o dofinansowanie (NOFO, Notice of Funding Opportunity) w postaci grantów na wsparcie programów propagujących amerykańską kulturę w Polsce.

Pozyskane fundusze muszą być spożytkowane na projekty propagujące w polskim społeczeństwie bogactwo i różnorodność kultury amerykańskiej oraz dialog kulturowy i relacje międzyludzkie pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Polską. Programy muszą być realizowane w świecie rzeczywistym, z bezpośrednim udziałem osób; w ramach obecnej edycji nie przewiduje się finansowania projektów wirtualnych.

Składane wnioski muszą podejmować przynajmniej jeden z przedstawionych wyżej tematów; ponadto preferowane będą projekty o charakterze innowacyjnym, które:

  • przyczyniają się do nawiązywania relacji między Amerykanami i Polakami
  • tworzą relacje między amerykańskimi i polskimi instytucjami, organizacjami i grupami środowiskowymi
  • włączają różnorodne grupy odbiorców i beneficjentów i/lub przynoszą im korzyść; mowa o takich grupach, jak osoby niepełnosprawne, imigranci, mniejszości etniczne i mieszkańcy obszarów wiejskich.

O granty mogą ubiegać się polskie organizacje pozarządowe, instytucje kulturalne i edukacyjne, media oraz osoby fizyczne, których wnioski dotyczą obszarów tematycznych wymienionych powyżej. Wszyscy wnioskodawcy muszą posiadać status non-profit.

Amerykańskie organizacje pozarządowe i osoby fizyczne mogą ubiegać się o granty, ale powinny wykazać we wniosku powiązanie z lokalnym partnerem na terenie Polski.

Organizacja bądź osoba fizyczna może złożyć jeden wniosek.

Organizacje mogą ubiegać się o dofinansowanie w wysokości do 10 000 USD, a osoby fizyczne – do 5 000 USD. Preferowane będą projekty z wkładem własnym.

Program dotyczy projektów, których realizacja rozpocznie się nie wcześniej niż we wrześniu 2021 r. Czas realizacji projektu nie może przekraczać 12 miesięcy.

Wnioski można składać do 7 czerwca 2021 r. do godz. 17:00.

Wszelkie pytania dotyczące programu można kierować na adres: grantspoland@state.gov

Szczegółowe informacje o konkursie dostępne są pod adresem: https://pl.usembassy.gov/pl/education-culture-pl/program-grantow/

pokaż metkę
Autor: Wydział Strategii, Planowania i Monitorowania Inwestycji
Osoba publikująca: Agnieszka Sikora
Podmiot publikujący: NGO
Data publikacji: 2021-05-11
Data aktualizacji: 2021-05-11
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat