Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Święto Rodziny Krakowskiej

Zapraszamy wszystkie rodziny krakowskie, mieszkanki, mieszkańców oraz gości naszego miasta do uczestnictwa w XI edycji Święta Rodziny Krakowskiej.

Święto Rodziny Krakowskiej
Fot. materiały prasowe

Święto Rodziny Krakowskiej to wydarzenie, które na stałe wpisało się w kulturalno–rodzinny krajobraz Krakowa. Promuje ono wartości rodzinne, integrację wielopokoleniową, profilaktykę zdrowia, aktywny tryb życia, ciekawe formy spędzania czasu, zaangażowanie w sport, kulturę i sztukę. Przedsięwzięcie ukazuje Kraków jako miasto przyjazne rodzinie, atrakcyjne miejsce zamieszkania i pobytu, dbające o wszechstronny rozwój dzieci i młodzieży, zdrowie seniorów, bezpieczeństwo mieszkańców i gości.

W tym roku, już po raz trzeci, w dniach 26–28 maja 2023 roku, Święto zostanie zorganizowane w formule trzydniowej, która została ciepło przyjęta przez mieszkańców naszego miasta.

W ciągu trzech dni rodziny będą mogły wziąć udział w przygotowanych z tej okazji piknikach, grach miejskich i plenerowych, wycieczkach, spektaklach, wystawach, konkursach i warsztatach.

Aktywności dla rodzin zostaną zorganizowane, równolegle w różnych punktach Krakowa, w podmiotach miejskich i komercyjnych prowadzących działania na rzecz krakowskich rodzin.

Program wydarzeń:

Program finału Święta Rodziny Krakowskiej:

Kluby sportowe, młodzieżowe domy kultury, centra kultury, muzea, teatry oraz prywatne firmy prowadzące ośrodki sportowe i rekreacyjne bardzo aktywnie włączyły się w przygotowanie bogatej i różnorodnej oferty programowej dla krakowskich rodzin w ramach tegorocznego Święta.

W wydzielonych obszarach będą odbywać się pokazy, prezentacje i animacje.

Tematem przewodnim XI Święta Rodziny Krakowskiej będzie szeroko rozumiana aktywność ponadpokoleniowa rodzin, pod hasłem: „Rodzina to drużyna”.

Wydarzenie zostanie podzielone na strefy tematyczne:

  • Rodzina to drużyna w kulturze
  • Rodzina to drużyna w sporcie i rekreacji
  • Rodzina to drużyna w edukacji i rozrywce
  • Rodzina to drużyna w ekologii
  • Rodzina to drużyna w zdrowiu
  • Rodzina to drużyna w bezpieczeństwie

Moc atrakcji, nie tylko dla najmłodszych, przygotują przedstawiciele służb mundurowych:

  • pokazy ratownictwa (m.in. drogowego i wodnego)
  • pokazy straży pożarnej
  • straży granicznej
  • wojska

Podczas Święta przedstawiciele służby zdrowia, pracownicy krakowskich szpitali, centrów medycznych i Narodowego Funduszu Zdrowia będą udzielać porad oraz prowadzić akcje profilaktyczne. Kobiety z grupy wiekowej od 50 do 69 będą mogły skorzystać z bezpłatnej mammografii (zgodnie z zasadami refundacji NFZ).

Święto Rodziny Krakowskiej to również wspaniała okazja, aby podzielić się z potrzebującymi najcenniejszym darem, jakim jest krew, w specjalnie zorganizowanym punkcie krwiodawstwa, w „Krwiobusie”. Będzie również możliwość zarejestrowania się w bazie potencjalnych dawców szpiku prowadzonej przez Fundację DKMS.

Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami będzie informować na temat możliwości adopcji psów i kotów. Osoby chętne będą mogły wesprzeć podopiecznych Krakowskiego Schroniska dla Zwierząt poprzez udział w zbiórce zabawek i żywności oraz drobne datki składane do puszek.

Na scenie zlokalizowanej w centralnym miejscu, cały czas będzie można oglądać występy solistów, grup wokalnych i tanecznych, spektakle teatralne i pokazy. O godzinie 18:00 rozpocznie się koncert finałowy – przy dźwiękach znanych i lubianych utworów będzie można pośpiewać i zatańczyć.

Mamy nadzieję, że wspólne działania różnych instytucji i firm sprawią, że tegoroczne Święto Krakowskiej Rodziny będzie dla mieszkańców Krakowa integrującym, wielopokoleniowym, rodzinnym spotkaniem, niepowtarzalną okazją do aktywnego spędzania czasu i pomoże odkryć bogatą oraz różnorodną ofertę aktywności sportowych, kulturalnych i rekreacyjnych dostępnych w naszym mieście.

Zapraszamy do udziału w wydarzeniu!

Patroni medialni XI edycji Święta Rodziny Krakowskiej: Radio Pogoda, LoveKraków.pl, krakow.wyborcza.pl, TVP3 Kraków.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Joanna Słomska
Podmiot publikujący: NGO
Data publikacji: 2023-05-25
Data aktualizacji: 2023-05-25
Powrót

Zobacz także

Znajdź