Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Stowarzyszenie Rodzin Adopcyjnych i Zastępczych Pro Familia

Status prawny: stowarzyszenie
OPP: od 1996-01-01
Zakres działalności:
rodzina i wychowanie, pomoc społeczna, edukacja, bezrobocie, poradnictwo, inne
Sposób reprezentacji: Stowarzyszenie reprezentuje Pani Prezes Janina Szubryt. W skład Zarządu Stowarzyszenia wchodzą: Prezes - Janina Szubryt, Z-ca Prezesa - Ewa Baczyńska, Skarbnik - Andrzej Sularczyk, Sekretarz - Agnieszka Ziętarska, członkowie: Teresa Zelek, Mirosław Kwiatkowski.
Rok rejestracji: 1996-01-01
Podmiot rejestrujący: Sąd Rejonowy dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie - Wydział XI Gospodarczy
Adres siedziby: os. Zielone 1 , 31-968 Kraków
NIP: 6762096444
REGON: 351151939
KRS: 0000136312
Podatnik VAT: NIE
Nr konta: 95 1240 4722 1111 0000 4849 3215
Nr konta OPP: 95 1240 4722 1111 0000 4849 3215
Telefon
012/6421216 +48 (12)642-12-16
Kontakt e-mail: profamilia@profamilia.pl
WWW:

www.profamilia.pl

Opis działalności

Stowarzyszenie jest założycielem i prowadzi Ośrodek Adopcyjno-Opiekuńczy „Pro Familia”, a także trzy Rodzinne Domy Dziecka „Pro Familia”, na które otrzymuje dotacje z Gminy Miejskiej Kraków.Stowarzyszenie promuje i rozwija rodzinne formy opieki zastępczej. Służy rodzinom adopcyjnym i zastępczym oraz rodzinom pozostającym w trudnej sytuacji życiowej pomocą psychologiczną i pedagogiczną, poszukuje i szkoli kandydatów na opiekunów zastępczych, przygotowuje profesjonalną kadrę organizatorów zastępczego środowiska rodzinnego, a także integruje zastępcze środowisko wychowawcze poprzez organizację spotkań, warsztatów, wspólnych wyjazdów oraz tworzenie grup samopomocowych.

Władze organizacji

Janina Szubryt Prezes Stowarzyszenia „Pro Familia" , Beata Loska Szczepan - Dyrektor Ośrodka Adopcyjnego

Nagrody i wyróżnienia

Liczne rekomendacje po przeprowadzonych szkoleniach dla kandydatów na rodziny zastępcze , adopcyjne.

Współpraca z miastem

Stowarzyszenie Rodzin Adopcyjnych i Zastępczych "Pro Familia" współpracuje z Miastem Kraków i powiatem krakowskim. Otrzymuje dotacje na prowadzenie pięć Placówek opiekuńczo – wychowawczych typu rodzinnego oraz na prowadzenia Ośrodka Adopcyjnego.

Cele statutowe

1. Celem „Pro Familia" jest:

1/ Pomoc społeczna, w tym pomoc rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej oraz wyrównywanie szans tych rodzin i osób.

2/ Działalność na rzecz rodziny, macierzyństwa, rodzicielstwa, upowszechniania i ochrony praw dziecka.

3/ Wspieranie rodziny i systemu pieczy zastępczej.

4/ Dążenie do zapewnienia dziecku zaniedbanemu, osieroconemu bądź porzuconemu możliwości wychowywania się w prawidłowo funkcjonującej rodzinie.

5/ Promowanie i rozwijanie rodzinnych form pieczy zastępczej.

6/ Działalność na rzecz integracji i reintegracji zawodowej i społecznej osób zagrożonych wykluczeniem społecznym.

7/ Przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom społecznym.

8/ Ochrona i promocja zdrowia.

9/ Działalność charytatywna.

10/ Wypoczynek dzieci i młodzieży.

11/ Promocja i organizacja wolontariatu.

 

2. Cele „Pro Familia" realizuje poprzez:

1/ Reprezentowanie i obronę interesów rodzin, w tym rodzin adopcyjnych i zastępczych wobec organów administracji państwowej i samorządowej oraz innych instytucji.

2/ Pozyskiwanie, przygotowywanie i kwalifikowanie kandydatów do pełnienia funkcji rodzin adopcyjnych i zastępczych wszystkich typów.

3/ Organizowanie i prowadzenie szkoleń dla kandydatów do pełnienia funkcji rodzin adopcyjnych i zastępczych wszystkich typów, już funkcjonujących rodzin adopcyjnych i zastępczych, rodzin biologicznych dzieci oraz osób i instytucji pracujących na rzecz dzieci i rodzin.

4/ Organizowanie samopomocy rodzin.

5/ Udzielanie pomocy merytorycznej, rzeczowej, usługowej, finansowej i innej, osobom i rodzinom objętym działaniami statutowymi Stowarzyszenia.

6/ Diagnozowanie i sporządzanie opinii psychologiczno-pedagogicznych dotyczących dzieci i ich rodzin, a także prowadzenie poradnictwa, terapii, mediacji i wsparcia dla osób i rodzin potrzebujących tego rodzaju pomocy.

7/ Podejmowanie działań profilaktycznych i interwencyjnych oraz udzielanie stosownej pomocy rodzinom w sytuacjach kryzysowych, a także gdy dobro dziecka lub jego rodziny jest zagrożone.

8/ Tworzenie programów szkoleniowych, edukacyjnych i profilaktycznych podnoszących wiedzę i kompetencje rodzin oraz osób i instytucji działających na ich rzecz.

9/ Współpracę z osobami, instytucjami i organizacjami krajowymi, zagranicznymi i międzynarodowymi podejmującymi działania o podobnym profilu.

10/ Organizowanie spotkań tematycznych i konferencji na szczeblu lokalnym, krajowym i międzynarodowym.

11/ Wydawanie i rozpowszechnianie publikacji, materiałów szkoleniowych, dydaktycznych, edukacyjnych i informacyjnych.

12/ Prowadzenie działalności naukowo-badawczej z zakresu problematyki rodzinnej i opiekuńczej.

13/ Prowadzenie ośrodka adopcyjnego, placówek opiekuńczo-wychowawczych, w tym rodzinnych, mieszkań chronionych i innych placówek, ośrodków, poradni działających na rzecz rodzin i dzieci, a także udzielanie im finansowego, rzeczowego i merytorycznego wsparcia.

14/ Organizowanie imprez o charakterze charytatywnym jak konkursy, aukcje, loterie i zbiórki publiczne w formie darowizn pieniężnych.

15/ Organizowanie czasu wolnego, wypoczynku letniego i zimowego, wyjazdów i spotkań edukacyjnych, integracyjnych, terapeutycznych dzieci, młodzieży, ich rodziców i opiekunów zastępczych.

16/ Organizowanie i przyjmowanie świadczeń, odpowiadających świadczeniu pracy od wolontariuszy.

 

Pro Familia" może prowadzić nieodpłatną działalność pożytku publicznego w zakresie działań określonych w § 9, ust. 2, pkt. 1/ - 16/.

„Pro Familia" może prowadzić odpłatną działalność pożytku publicznego w zakresie działań określonych w § 9, ust. 2, pkt. 2/, 6/, 8/, 10/, 12/, 13/ i 15/.

 

„Pro Familia" może prowadzić działalność gospodarczą:

1/ PKD 85.59.B – Pozostałe pozaszkolne formy edukacji, gdzie indziej niesklasyfikowane – organizowanie i prowadzenie szkoleń dla kandydatów do pełnienia funkcji rodzin zastępczych wszystkich typów, już funkcjonujących rodzin zastępczych, rodzin naturalnych dzieci oraz osób i instytucji pracujących na rzecz dzieci i rodzin,

2/ PKD 58.11.Z – Wydawanie książek – wydawanie i rozpowszechnianie publikacji, materiałów szkoleniowych, dydaktycznych, edukacyjnych i informacyjnych.

Działalność gospodarcza, o której mowa w ust. 1 nie pokrywa się z odpłatną działalnością pożytku publicznego prowadzoną przez „Pro Familia".

 

W zakresie wykonywania zadań statutowych „Pro Familia" współpracuje z:

1/ instytucjami rządowymi i samorządowymi,

2/ organami administracji państwowej,

3/ placówkami służby zdrowia, edukacji narodowej i sądami,

4/ innymi stowarzyszeniami o podobnym profilu działania,

5/ innymi organizacjami społecznymi, związkami zawodowymi, fundacjami,

6/ osobami fizycznymi,

7/ wszelkimi innymi instytucjami, jeśli dla dobra dziecka i rodziny może to być korzystne.

 

 

Linki do serwisów społecznościowych

https://www.facebook.com/pages/Pro-Familia/464125960042