Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Fundacja ''Kto ukradł jutro?''

Status prawny: fundacja
Zakres działalności:
niepełnosprawni, pomoc społeczna, zdrowie, uzależnienia, edukacja, rodzina i wychowanie, poradnictwo
Sfera zadań publicznych: pomoc społeczna, w tym pomocy rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej oraz wyrównywanie szans tych rodzin i osób wspieranie rodziny i system pieczy zastępczej działalność na rzecz integracji i reintegracji zawodowej i społecznej osób zagrożonych wykluczeniem społecznym działalność charytatywna ochrona i promocja zdrowia, w tym działalność lecznicza w rozumieniu ustawy z dnia 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej (Dz. U. z 2015 r. poz. 618, 788 i 905) działalność na rzecz osób niepełnosprawnych działalność na rzecz równych praw kobiet i mężczyzn nauka, szkolnictwo wyższe, edukacja, oświata i wychowanie działalność na rzecz dzieci i młodzieży, w tym wypoczynek dzieci i młodzieży kultura, sztuka, ochrona dóbr kultury i dziedzictwa narodowego udzielanie nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego promocja i organizacja wolontariatu działalność na rzecz rodziny, macierzyństwa, rodzicielstwa, upowszechnianie i ochrona praw dziecka przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom społecznym
Sposób reprezentacji: Do składania oświadczeń woli w imieniu Fundacji, w tym w sprawach majątkowych, uprawniony jest samodzielnie każdy członek Zarządu.
Rok rejestracji: 2021-05-05
Podmiot rejestrujący: Krajowy Rejestr Sądowy
Adres siedziby: ul. Jakuba Majora 54/6, 31-422 Kraków
NIP: 6312697043
REGON: 388828155
KRS: 0000898570
Podatnik VAT: NIE
Nr konta: 41 1140 2004 0000 3102 8121 2373
Telefon
Kontakt e-mail: ktoukradljutro@gmail.com
WWW: https://www.facebook.com/ktoukradljutro

Opis działalności

Fundacją na co dzień działa w dwóch miastach: Krakowie (ul. Jakuba Majora 54/6, 31-422 Kraków) i Gliwicach (ul. Zwycięstwa 1, 44-100 Gliwice). Prezesem jest Olga Ptak – absolwentka wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, terapii pedagogicznej z rewalidacją osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, integracji sensorycznej z diagnozą i terapią dzieci, rehabilitacji i edukacji osób z niepełnosprawnością intelektualną, autyzmem i zespołem Aspergera, terapeutka TUS, a jej zastępczynią Elżbieta Utracka – dwukrotna laureatka Nagrody Prezydenta Miasta Krakowa za osiągnięcia dydaktyczne, wybitna pedagog, doświadczona metodyk, dyrektorka w krakowskim przedszkolu, nauczycielka języka angielskiego, terapeutka, specjalistka wczesnego wspomagania rozwoju dziecka. W ramach działalności nieodpłatnej cyklicznie Fundacja pracuje przy dwóch projektach – jeden skierowany do dzieci, drugi natomiast do rodziców dzieci niepełnosprawnych z zespołem wypalenia sił. W ramach działalności odpłatnej realizuje terapię i diagnozę wystandaryzowanymi narzędziami z Pracowni Testów Psychologicznych i Pedagogicznych z Gdańska do diagnozy dysharmonii rozwojowych dzieci przedszkolnych i szkolnych. Główne obszary terapeutyczne: • Trening Umiejętności Społecznych; • terapia pedagogiczna i rewalidacja; • terapia ręki; • diagnostyka ww. narzędziami (problemy z czytaniem i pisaniem, problemy rozwojowe).

Władze organizacji

Prezesem Zarządu jest Olga Ptak - absolwentka wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, terapii pedagogicznej z rewalidacją osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, integracji sensorycznej z diagnozą i terapią dzieci, rehabilitacji i edukacji osób z niepełnosprawnością intelektualną, autyzmem i zespołem Aspergera, terapeutka TUS i neurologopedka. Członkiem Zarządu jest Elżbieta Utracka - dwukrotna laureatka Nagrody Prezydenta Miasta Krakowa za osiągnięcia dydaktyczne, wybitna pedagog, doświadczona metodyk, nauczycielka języka angielskiego, terapeutka, specjalistka wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, dyrektorka krakowskiego Publicznego Przedszkola ''Pan Samochodzik'', od lat pracująca również w Samorządowym Przedszkolu nr 165 w Krakowie. Członkiem Zarządu jest również Anna Broda - na co dzień pracownica Resortu Obrony Narodowej, pracująca w administracji jednostki wojskowej. W Fundacji pełni funkcję Inspektora Ochrony Danych Osobowych oraz kierownika administracyjnego.

Cele statutowe

Celem głównym Fundacji jest działalność na polu terapii, edukacji i rehabilitacji osób (w szczególności dzieci), dotkniętych niepełnosprawnością, zaburzeniami rozwojowymi i wykluczeniem społecznym oraz ich rodzin. Ponadto celami Fundacji są: 1) tworzenie warunków dla prawidłowego rozwoju dzieci i młodzieży, w szczególności dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością i/lub zaburzeniami rozwojowymi, 2) wyrównywanie szans m.in. poprzez wspieranie działań zmierzających do zapewnienia równego dostępu do edukacji dla dzieci niepełnosprawnych i/lub z zaburzeniami rozwojowymi oraz ich rodzin, 3) zwiększanie dostępności wiedzy z zakresu zaburzeń rozwojowych, niepełnosprawności i wykluczenia oraz problematyki z tym związanej terapeutom, nauczycielom, studentom, rodzicom i wolontariuszom oraz propagowanie wiedzy o skutecznych metodach pracy z rodziną i dziećmi, 4) wspieranie działań mających na celu rehabilitację i terapię pedagogiczną, psychologiczną, logopedyczną i innego rodzaju terapię dzieci, młodzieży i dorosłych, 5) pomoc społeczna, w tym pomoc osobom z niepełnosprawnością, zaburzeniami rozwojowymi i ich rodzinom, umożliwiająca przezwyciężenie trudnych sytuacji życiowych oraz wyrównywanie szans, 6) edukacja psychologiczna, terapeutyczna i pedagogiczna w zakresie potrzeb emocjonalnych i prawidłowego rozwoju dzieci i młodzieży, w szczególności dzieci z niepełnosprawnością i zaburzeniami rozwoju, 7) promocja i organizacja wolontariatu; 8) działalność w zakresie nauki, szkolnictwa wyższego, edukacji i oświaty; 9) upowszechnianie i ochrona praw kobiet oraz działalność na rzecz równych praw kobiet i mężczyzn, wolności i praw człowieka oraz swobód obywatelskich, na rzecz osób niepełnosprawnych i ich środowiska; 10) działalność charytatywna i dobroczynność; 11) ochrona i promocja zdrowia; 12) działalność na rzecz dzieci i młodzieży w tym wypoczynku dzieci i młodzieży; 13) przeciwdziałanie uzależnieniom i działania profilaktyczne, w tym wsparcie podmiotów zajmujących się profilaktyką; 14) działalność w zakresie kultury i sztuki; 15) wsparcie rodziny i systemu pieczy zastępczej oraz instytucji i organizacji działających w tym obszarze; 2. Fundacja realizuje swoje cele w ramach nieodpłatnej i odpłatnej działalności pożytku publicznego poprzez m.in.: 1) organizowanie wystaw, warsztatów, konferencji, szkoleń, tutoringów, doradztwa, grup wsparcia, 2) prowadzenie działalności z zakresu arteterapii, przy użyciu różnych dziedzin sztuki (m.in. sztuki plastyczne, sztuki wizualne, film, teatr), 3) prowadzenie działalności terapeutycznej, edukacyjnej, rehabilitacyjnej, 4) prowadzenie działalności wydawniczej, 5) organizowanie obozów, turnusów, półkolonii.